Logo AustriaSK
ISSN 2453-9589

Originálne letné zážitky na horách v Dolnom Rakúsku

2014-06-20
Projekt Leto na horách v Dolnom Rakúsku odštartoval svoju tretiu sezónu. Dolnorakúske hory ponúkajú počas horúcich letných dní príjemný chládok v tieni vysokých vrchov a nezameniteľnú krásu nedotknutej prírody.Relax, oddych v príjemnom tieni, horské potôčky a nedotknutá príroda patria medzi najväčšie lákadlá (c)Niederösterreich-Werbung GmbHNávštevníci krajov Mostviertel a Viedenské Alpy sa môžu tešiť na množstvo kultúrnych podujatí, koncertov, nezabudnuteľných výletov, turistických atrakcií a populárnych horských podujatí priamo medzi vrcholmi hôr. Nenechajte si ujsť kultúrne leto v Semmeringu, koncerty na brehu horského jazera, zábavnú túru s lamami alebo noc strávenú priamo na strome. Špeciálnou novinkou pre leto 2014 je výber 15 atraktívnych a netradičných výletov.

Dolnorakúske horské oblasti Mostviertel a Viedenské Alpy ponúkajú čoraz viac relaxu, zábavy a areálov vhodných pre najrôznejšie cieľové skupiny. „Pri súčasnom zrýchlenom životnom štýle a každodennom strese sú hory a príroda tým najlepším oddychom. Preto už niekoľko rokov budujeme horskú infraštruktúru, snažíme sa ponúkať tie najkvalitnejšie služby a vytvárame priestor pre nové zážitky a zábavu všetkým milovníkom prírody i aktívnym turistom,“ hovorí štátna ministerka cestovného ruchu Dr. Petra Bohuslav. Dolné Rakúsko opäť víta všetkých návštevníkov a otvára letnú sezónu „Leto na horách v Dolnom Rakúsku“. Skvelé podmienky vytvorené v súlade so životným prostredím ocení naozaj každý. Individuálne výlety, s priateľmi alebo rodinou. Všetci čo majú radi prírodu si prídu na svoje. Ponúka sa im pešia turistika, horské zlaňovanie, výlety na horských bicykloch alebo jednoducho oddych a relax.
„Od Hochkaru, Dürrenstein a Ötscher v Mostvierteli až po Rax, Schneeberg a Wechsel vo Viedenských Alpách sa koná množstvo horských festivalov, kultúrnych podujatí a najrôznejších akcií. Celý program, ponuky a možnosti pripravujeme aj s ohľadom na potreby susedných krajín. Veď len minulý rok sme mali viac ako 4 milóny návštevníkov zo Slovenska, Čiech a Maďarska,“ povedal prof. Christoph Madl, MAS, riaditeľ krajinskej organizácie cestovného ruchu Niederösterreich-Werbung.

 


Návštevníci si môžu vyskúšať aj atraktívnu novinku - noc na strome (c)Niederösterreich-Werbung GmbHNeobyčajná ponuka zážitkov - šesťdňová túra či nocovanie na stromeTento rok si Dolné Rakúsko pripravilo niekoľko výnimočných zážitkov, ktorými chce prilákať ešte viac návštevníkov. Vďaka celkom novej ponuke zo zoznamu „Výber leta na horách“ si môžu záujemcovia rezervovať ktorýkoľvek z 15 unikátnych výletov. V časti Mostviertel na návštevníkov čaká šesťdňová túra so sprievodcom, netradičné výlety bicyklami, pozorovanie hviezd na najtmavšom mieste v Európe či noc strávená na strome.
Viedenské alpy ponúkajú svoj horský raj s najkrajšími výhľadmi, maliarske workshopy v nádhernej ružovej záhrade, nevšedný výlet na horu Rax ukončenú cisárskou večerou či jazdu na 160 rokov starej železnici, ktorá je zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
„S novým výberom nevšedných letných ponúk objavia návštevníci v Dolnom Rakúsku ešte viac kultúry, zábavy a originálnych horských zážitkov,“ doplnila Dr. Petra Bohuslav.

 


Hudobné koncerty na brehu jazera v mestečku Lunz am See sú každý rok vyhľadávanejšie (c)Niederösterreich-Werbung GmbHTradične dobrý programPopri nových výletoch a ponukách sa môžu návštevníci tešiť aj na tradičné kultúrne podujatia. Užívať letnú pohodu si tak môžu aj na klasických koncertoch uprostred hôr, kultúrnych a regionálnych podujatiach a ochudnať domáce jedlá i výrobky. Obľúbeným festivalom gurmánov je „Dialekt chuti“, ktorý sa koná od 9. augusta až do 7. septembra.
Každý rok sa výletníci tešia na originálne žiarivo oranžové lavičky s názvom „Enzos“ umiestnené v rôznych horských oblastiach Mostviertelu a Viedenských Álp. Sú nielen pohodlné a moderné, ale dobre sa vynímajú aj na spoločných fotografiách. Viedenské Alpy v predošlom roku predstavili aj špeciálne „kukátko“, ktoré si veľmi rýchlo získalo obľubu. Je cez neho vidieť Alpy z najrôznejších uhlov, ktoré tak získavajú celkom nový rozmer. Prechádzky s lamami, elektronické bicykle, adrenalínové športy a komorné regionálne podujatia sú len zlomkom toho, čo dolnorakúski usporiadatelia ponúkajú. Nadšení výletníci Dolného Rakúska majú k dispozícii aj stále aktuálne informácie, výhodné ponuky a netradičné kulinárske zážitky. Zoznam podujatí a rôzne tipy môžu návštevníci získať aj vďaka karte „Priatelia hôr“. Objednať zdarma si ju môžu na www.freundederberge.at.
Pre tých, ktorí však chcú podnikať rôzne výlety výhodne je tu „Skvelá divoká karta“ regiónu Mostviertel. Ponúka viac ako 40 podujatí, ktoré môžu záujemcovia navštíviť ešte výhodnejšie. Viac informácií o karte na stránke www.wildewunder.at.
Silnú tradíciu si v letnom období získali aj e-bicykle. Ich sieť sa každým rokom rozširuje. V regióne Mostviertel sa tak k mestečkám Göstling an der Ybbs, Hollenstein an der Ybbs a Lunz am See v tomto roku pridali aj Gaming a Lackenhof. Spolu ponúkajú už 29 e-bicyklov. Je to ideálne športové zariadenie - či už ste skúsený cyklista alebo začiatočník. E-bike kombinuje pohon vlastnou silou a elektromotorom. Je optimálnym riešením pre získanie dobrej kondície a šetrenia kĺbov (o cykloturistike sme písali tu).

 


Vyhľadávanými atrakciami sú oranžové lavičky "Enzos", ktoré sú rozmiestnené po rôznych častiach hôr v regiónoch Mostviertel a Viedenské Alpy (c)Niederösterreich-Werbung GmbHKvalita zaručenáMnožstvo horských lanoviek a obľúbených chát a penziónov v dolnorakúskych horách prispelo k tomu, že sa do tohto regiónu hostia rôznych vekových kategórií stále vracajú a pribúdajú noví. Minulý rok odštartovalo Dolné Rakúsko projekt „Kvalifikácia chát“, ktorého cieľom je stále zlepšovať kvalitu služieb a vytvárať pestrú ponuku produktov. Či už ide o malé chalúpky a penzióny alebo horské komplexy. Prebieha v spolupráci s Asociáciou rakúskeho alpského klubu (VAVÖ), Rakúskym alpským klubom priateľov prírody a Rakúskym turistickým klubom. „Spojili sme sily, aby sme mohli zabezpečiť konzistentnú kvalitu v rôznych ubytovacích zariadeniach na všetkých úrovniach,“ hovorí prof. Christoph Madl, MAS.
Zapojených je momentálne 11 zariadení:
- Mostviertel: Anna-Alm, Schutzhaus Eibl Teichhütte, Otto Kandler-Haus (Hohenstein), Schutzhaus Vorderötscher, Terzerhaus, Traisner Hütte, Zum Bäreneck
- Viedenské Alpy: Neue Seehütte (Rax), Ottohaus (Rax), Raxalpen Berggasthof, Naturfreundehaus KnofelebenBohatá sieť lanoviekPríjemnou a komfortnou alternatívou, ako si pozrieť dolnorakúske hory, sú lanovky. Každý tak môže ľahko a pohodlne navštíviť vrcholy hôr alebo tradičné horské chaty. Lanovky vedú na Rax (Reichenau), Wechsel (Mönichkirchen), Snow Mountain (Puchberg), Semmering, Gemeindealpe (Mitterbach), Hochkar (Goestling / Ybbs), Oetscher (Lackenhof) a Muckenkogel (Lilienfeld). Vďaka širokej sieti lanoviek sa tak môžu na vysokopoložené miesta dostať aj mladé rodiny či starší ľudia, obzrieť si krásnu prírodnú panorámu a užiť si leto na horách v Dolnom Rakúsku.

 


Zábavné prechádzky s lamami a alpakami sú obľúbenou atrakciou nielen pre deti (c)Niederösterreich-Werbung GmbHVýber letných podujatí:Prechádzka s lamami - 6. júl, 3. august, 7. september, 5. október 2014
Prírodný park – od 14:00 hod. (prechádzka trvá približne 1,5 hodiny)
Každú prvú nedeľu v mesiaci si milovníci zvierat prídu na svoje. V Dolnom Rakúsku na nich čaká skvelá zábava v podobe turistiky s prítulnými lamami a plyšovými alpakami. Prechádzka s týmto exotickým zvieraťom je určite skvelým zážitkom.

Kultúrne leto v Semmeringu – od 5. júla do 7. septembra 2014
Počas leta sa v Kurhause v Semmeringu koná množstvo kultúrnych podujatí. Bohatý hudobný program zložený z klasickej hudby, opier a operiet dopĺňa divadlo, literárne čítanie a rôzne prehliadky umeleckých diel.
Viac informácií a celý program nájdete na stránke: http://www.festivalamsemmering.at/

Koncerty na brehu jazera v mestečku Lunz am See – od 4. júla do 26. júla 2014
Tóny vĺn jazera si môžete počas júla vychutnať v malebnom mestečku Lunz am See. Jedinečné prepojenie hudby a prírody uprostred hôr vytvára nádherný zvuk a prináša nezabudnuteľný zážitok. Javisko plávajúce na vode, divácka tribúna na strmom svahu a hudobné koncerty na pozadí nádhernej panorámy veľkého jazera. Vrelo odporúčame.
O festivale: http://www.wellenklaenge.at/

Dialekt chuti – od 09. augusta do 07. septembra 2014
Jedinečné podujatie, ktoré spája tradície s inováciami, mesto s dedinou a klasickú hudbu s populárnou. Zjednocuje nárečia so súčasným jazykom a vytvára originálne kombinácie. Kiná priamo v hostincoch, koncerty v horách a k tomu špeciality z domácej kuchyne. Počas minuloročného leta sa tento festival konal prvýkrát a získal si množstvo fanúšikov.
Program a informácie nájdete na tomto linku: http://www.mundartig.at/index.php/projekte/articles/DSaB2012.htmlSpracoval: Dana Illéšová
Preberať obsah stránky je možné len so súhlasom redakcie. Všetky práva vyhradené.

Viete že...

V nedeľu sú všetky potraviny (vrátane supermarketov) a obchody zatvorené. Výnimkou sú reštaurácie a pohostinstvá.

Registrácia
pre odber noviniek

Emailová adresa:

Meno:
Priezvisko:

Pre odosielanie newsletterov používame metódu DOUBLE OPT IN. To znamená, že naše e-maily s novinkami budete dostávať iba vtedy, ak v e-maile s potvrdzovacím linkom, ktorý vám zašleme na vašu e-mailovú adresu, potvrdíte aktiváciu služby Newsletter. Ak si nebudete viac želať zasielanie newsletterov, môžete ich zasielanie kedykoľvek zrušiť, a to kliknutím na príslušný link pre odhlásenie z odberu newslettera, umiestnený priamo v každom newsletteri, alebo kontaktovaním našej zodpovednej osoby. Viac o ochrane osobných údajov nájdete » TU «


Kalendár udalostí

« Február 2020
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
2345678
Marec 2020 »
2425262728291
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Kategórie

Spolková krajina

Archív

Február 2020 (20)
Január 2020 (25)
December 2019 (15)
November 2019 (21)
Október 2019 (22)
September 2019 (19)
August 2019 (19)
Júl 2019 (24)
Jún 2019 (19)
Máj 2019 (21)
Apríl 2019 (21)
Marec 2019 (23)
Február 2019 (21)
Január 2019 (15)
December 2018 (14)
November 2018 (23)
Október 2018 (20)
September 2018 (20)
August 2018 (24)
Júl 2018 (24)
Jún 2018 (22)
Máj 2018 (23)
Apríl 2018 (24)
Marec 2018 (25)
Február 2018 (23)
Január 2018 (25)
December 2017 (22)
November 2017 (25)
Október 2017 (26)
September 2017 (28)
August 2017 (27)
Júl 2017 (22)
Jún 2017 (20)
Máj 2017 (27)
Apríl 2017 (28)
Marec 2017 (24)
Február 2017 (25)
Január 2017 (23)
December 2016 (23)
November 2016 (25)
Október 2016 (28)
September 2016 (23)
August 2016 (30)
Júl 2016 (29)
Jún 2016 (27)
Máj 2016 (26)
Apríl 2016 (23)
Marec 2016 (26)
Február 2016 (21)
Január 2016 (22)
December 2015 (15)
November 2015 (25)
Október 2015 (23)
September 2015 (24)
August 2015 (25)
Júl 2015 (29)
Jún 2015 (26)
Máj 2015 (24)
Apríl 2015 (28)
Marec 2015 (32)
Február 2015 (28)
Január 2015 (30)
December 2014 (22)
November 2014 (29)
Október 2014 (34)
September 2014 (30)
August 2014 (30)
Júl 2014 (28)
Jún 2014 (23)
Máj 2014 (23)
Apríl 2014 (25)
Marec 2014 (12)
Február 2014 (8)
Január 2014 (7)
December 2013 (1)
November 2013 (4)
Október 2013 (5)
September 2013 (11)
August 2013 (6)
Júl 2013 (2)
Máj 2013 (2)
Marec 2013 (5)
Február 2013 (2)

Kľúčové výrazy

1.máj 10Best™ 5fingers AIDS Achensee Admont Airpower Albertina Almabtrieb Alpbachtal Alpkäse Alpy Altaussee Amy Winehouse Angern Annaberg Aqua Terra Aquapulco Arnold Schwarzenegger Ars Electronica Attersee Ausserland Avicii Bad Blumau Bad Kleinkirchheim Baden Beethoven Belveder Berg Bergisel Bezbariérová dovolenka Bike Festival Bio-Markt Freyung Black Sabbath Blockheide Blockheide-Eibenstein Bludisko Blumencorso Bodamské jazero Bodensee Bratislava Bratislavský región Bregenz Wald BregenzWald Bregenzerwald Burgenland Burgenland Card Burgenwelt Ehrenberg Buskers festival Bärenschützklamm Carmen Carnuntum Centrope Chlieb a víno Christmas in Vienna Cisárov trhanec Cittàslow City Liner Citybike Conchita Wurst DAC DC Tower Dachstein Das Wiener Stadtfest Designer Outlet Center Detské hotely Dinner in the Sky Dni Afriky Doln0 Rakúsko Dolné Rakúsko Dolné rakúsko Dolomity Dom mora Dominique Perrault Donau Donau-Auen Donauinsel Donauinselfest Donaukanal Donauturm Drachenfest Draisinentour Dunaj Dúhový sprievod Dürer Eckartsau Eisenstadt Eisriesenwelt Eistraum Ekohospodárstvo Enns Ennstal Classic Ermitáž Ernst Happel Erzberg Eselpark Esterházy Europride Eurovision Eurovision Song Content Eurovision Song Contest EurovisionSong Contest Eurovízia F1 FAIRTRADE FIS Faaker am See Faaker see Fabergé Fahrrad Wien Falkensteiner Fallbach Familienskiland St. Corona Familyfun Familypark Fashion week Ferien Messe 20 Fest Wochen Feuerstein Filzmoos Formula 1 Formula Snow František Jozef Frittatensuppe Férový trh chutí Galleria Danubia Gargellen Garten Tulln Gastein Gebetsroither Germsuppe) Gesäuse Gmund Gmunden Gmünd Goisern Gols Gosau Grafenegg Graz Grossarl Großglocknerská vysokohorská cesta Grundlsee HIV Hainburg Halbturn Hall Halloween Hallstatt Harley Davidson Haus der Natur Haus des Meeres Herberstein Hinterbrühl Hinterstoder-Wurzeralm Hintertux Hintertux Gletscher HoHo Hochkar Hochkönig Hochkössen Hochpustertal Hochsteiermark Hochzillertal Hof Hofburg Hofreitschule Hohe Salve Hohe Tauern Horné Rakúsko Hundeführerschein Häupl ITF ITF Slovakiatour Illmitz Imst Incheba Innerkrems Innsbruck Intersport Iron Maiden Ischgl Jablková štrúdľa Jazz Fest Jedenspeigen Jois Kaiserschmarrn Kaiserwinkl Kamptal Kaprun Katedrála Sv.Štefana Katschberg Kaunertal Kellerjoch Keltenfest Keltská noc ohňa Kinderhotel Kinderhotels Kirchberg Kittenberger Kittsee Kitzbühel Kitzst Klagenfurt Kletzenbrot Klezmore Klosterneuburg Konská sila Konzerthaus Korutánsko Kraftwerk Krampuslauf Krimmel Kronplatz Kufstein Kulinartika Kulinárske Kulinárske festivaly Kunsthistorisches Museum Kunstsupermarkt Käsemacher Kölnbrein Königsleiten Kühtai Künstlerhaus LEVEL LUMI Landeck Late Night Shopping Laxenburg Lech Zürs am Arlberg Leitha Leogang Lesachtal Leto Liesertal Life Ball Linz Lockenhaus Längenfeld MAMUZ MAMUZ Schloss Asparn/Zaya MHD Madame Tussauds Maifest Malta Malta Hochalmstraße Maltatal Marchegg Marchfeld Mariahilfer Mariazell Martins Therme Medvedia roklina Messe Michael Häupl Michelangelo Millstätter See Minimundus Mistelbach Monatfon Montafon Mostviertel Mozart Murau Murtal MuseumsQuartier Museumsdorf Museumsquartier Mária Terézia Módny palác Mölltaler Gletscher Mörbisch Mühlviertel NACHT DER KELTISCHEN FEUER NIKI Napoleon Narzissenfest Nassfeld Natur im Garten Naturhistorisches Museu Neusiedler Neusiedler See Neusiedler See Card Neusiedler see Neusiedlerse Neusiedlersee Niedersulz Niederweiden Niederösterreich Nitro Circus Nonseum Nova Rock Nova Rock Festival Nussfest NÖVOG OBB Oggau Oktoberfest Opatrovateľstvo Opernball Orth Osterfest Ostermarkt Parené buchty Parndorf Paznaun Pfänderbahn Photo Marathon Pillersee Pitztal Planai Planai Classic Podersdorf Pokémon Porsche Poysdorf Prater Praterrummel Prellenkirchen Pressburger Zeitung Presseger See Pressegger See Prince Pruggern Práter Prírodný park Sölktäler Prírodovedné múzeum Puchberg Purbach Pöstlingberg RADpaRADe Radstadt Radweg Railjet xpress Rakúske kultúrne fórum Rakúsko Ramsau Ramsau am Dachstein Rathausplatz Rauris Rax Raxalpe Red Bull RegioInfoPoint RegioJet Regióny pôžitkov Rehragout in Ribiselrahm Rembra Restaurantwoche Retz Rimania Ringstrasse Ringstraße Robot Challenge 2014 Rock In Vienna Rock in Vienna Romantik Hotels & Restaurants Rosenburg Ruefa Runtastic Rupertikirtag Rust Röthelstein SONDAR SPA Saalachtal Saalbach Hinterglem Saalbach-Hinterglemm Sacherova torta Salzburg Salzburgeland Salzburger Nockerl Salzburgerland Salzburgring Salzbursko Salzkammergut Salzurgerland Samson Schallaburg Schladmin Schladming Schladming-Dach Schloss Asparn Schloss Asparn/Zaya Schloss Dürnkrut Schloss Eckartsau Schloss Esterházy Schloss Halbturn Schloss Hof Schloss Orth Schloss Rohrau Schneeberg Schultz Gruppe Schutzhaus Schwechat Schönbrunn See Seefeld Seegrotte Semmering Shen Yun Silvapark Galtür Silvester Silvretta Sisi Ski Ski Amadé Ski amadé Ski)Hit Skicircus Skicircus Saalbach Hinterglemm Sky walk Skyfly Skyglide Skyglider Slazbursko Slovak Lines Slovak lines Smart City Snow Mobile Snow Speed Hill Rac Sonnentherme Spielberg Spieljoch Srnčie ragú St St. Corona am Wechsel St. Lorenzen St. Margarethen St. Martins Therme & Lodge Stadthall Stadthalle Stadtpark Star Wars Start up Stephansdom Stift Klosterneuburg Stubai Stubaital Stuhleck Surf World Cup Surf Worldcup Podersdorf Svet dreva Svätojakubská cesta Swarovs Swarovski Sölden TMR Tafelspitz Tag des Mostes Tannheimer Tal Taxacher Tennengau Terfens The Illusionists The Nightrace The Prodigy The Rolling Stones The World’s 50 Best Restaurants Therme Therme Wien Thermenland Tichá noc Tirol Tirolsko Tirolsko.Achensee Today travel Tom Jones Top Mountain Crosspoint Trnavský kraj Tulln Turracher Höhe Twin City Liner TwinEntreprenuers Törggelen UNESCO Uhudler VIedeň Valentín Vettel Veľká noc Vianoce Vianočné trhy Vianočný trh Viedenská filharmónia Viedenské Alpy Viedenské festivalové týždne Viedenské víno Viedenskí filharmonici Viedenský les Viedenský ľadový sen Viedeň Viedeň.Donauinselfest Viedeň.chlapčenský zbor Vienna Airport Vienna Card Vienna City Marathon Vienna Classic Days Vienna Design Week Vienna Pride Vienna Region Villach Vilsalpsee Voralberg Vorarlberg WAMP Wachau Waldbär Waldviertel Waldviertler Wasserturm Waves Wechsel Wein Weinviertel Weissensee Welt museum Wi Wien Card Wien Museum Wien-Karte Wiener Neustadt Wiener Staatsoper Wiener Stadthalle Wiener WIESN-Fest Wienerwald Wilden Trauben Fest Wildkogel-Arena Wohnbauförderung Wolfgangsee Wolfsthal Wolgangsee World Press Photo Wörthersee Ysperklamm ZOO ZOO Schönbrunn Zahmer Kaiser Zell am See Zeltweg Zillertal Zotter Zugspitz Zábavný park Záhorská Ves Zöblene advent airberlin akcia aspern Die Seestadt Wiens auto autobus autobusová stanica autokino autosalón autoveterán ayurvéda balóny bazén beh beh čertov benzín bez auta bez bariér bežkovanie bežky bicykel bicykle bicyklovanie biokvalita bioprodukt biostrava birdwa bobová dráha bobová dráha Eibl Jet bocian bojové psy budcnosť burza bycikel byty bál bývanie ceny ceny phm cez víkend cezhraničná spolupráca cyklisti cyklistická mapa cyklistika cyklocesta cyklocesty cyklolávka cyklomapa cyklomost cyklotras cyklotrasa cyklovýlet deti detské múzeum detský svet diesel dizajn dobytok dom doprava dovolenka dovolenka na chate dovolenka s deťmi dovolenka so psom dovolenka v Rakúsku dožinky drevo dreziny e-bike elektrické auto elektromobil elektromobilita familotel fašiangy ferrata festival fiaker filharmonici firma fotomaratón freestyle futbal fórum galéria gazdovstvo glamping golf gurmán gurmánsky festival halloween highline179 historické vozidlá horské bicykle hotel hotel Balance ****Superior hrad hrad Forchtenstein hrozno hudba husacina husi husky iconvienna indie jablková štrúdľa jaskyňa jaskyňa Hermannshöhle jazero jazerá jazyková kaviareň jazykový kurz jazz jedlo jeseň joga kajak kam cez víkend kam n kam na lyže kam na víkend kam na výlet kam s deťmi kam ísť vo Viedni kamera v aute karavan karta katamarán kaviareň kemp klzisko kláštor knižnica kokosové pusinky kolobežky kolotoče koláč kompa koncert koncerty kone korč korčuľovanie kočiar kulinárstvo kultúra kurz kvety káva kôň kúpalisko kúpanie kúpele lacné lamy lavína les letecký simulátor letisko letné prázdniny leto lyže lyžovanie lyžovanie na ľadovci lyžovačka lyžovačka pre deti lyžovačka v Rakúsku lístky mak makak makrónky maratón marhule masher medvede megaklzisko metro mobilheim most motorka motorky muzeum mušt múzeum múzeum.Eisenstadt na lyže nafta nemecký jazyk nextbike noc múzeí novoročný koncert nákup nákupy obchod obytný automobil ocenenie ochutnávky ohne okružná cesta opatrovateľka open air opera oranžéria orchidey orol ovocný chlebík park parklet parkovanie perníky pes phm piano pivo pivovar ples plávanie podnikanie podnikanie v Rakúsku polievka porcelán potápanie požičovňa požičovňa bicyklov pre deti prehliadka preteky preukaz prihlásenie prilba práca psie záprahy psy pádlovanie púť raft recept recept na buchty región renovácia rezeň reštaurácia reštaurácia Steire rodina rybárčenie s deťmi safari salsa schlittenhund schloss schloss Cobenzl schwechat sci-fi second hand semafor silvester ski amadé skidoo skoky na lyžiach slnovrat slow food slávnosti snežnice snowboard snowboarding sochy soľná baňa sprievod sprievod čertov start-up startup stavebná pôžička stredovek surf surfovanie svište syr sánkovanie sánkovačka sánky súťaž tanec tekvica tekvice tekvicové slávnosti tenis test therme this human world tip na výle tip na výlet tipy na výlet trh trhanec trhy triatlon túry ubytovanie umenie univerzita učenie jazykov valentín valčík vanilkové rohlíčky varené víno vedci veterány veľtrh veľtrh módy vianoce vianočné trhy vinice vinotéka vlak vodopád vozíčkar vratné fľaše vstupenky vyhliadka vzdelávanie vínna cesta vínne uličky víno výhľad výlet výstava výstava orchideí wellness wolfsthal youtube yžovačka zadarmo založenie zelené oázy zima zmrzlina zoo zoolauf zábava záhrada zámok Eckartsau zámok Kornberg zážitkové záhrady zľava zľavová karta Niederösterreich zľavové karty zľavy ÖBB Ötscher Ötztal čerešne čert čokoládovňa ľadolezenie ľadovec Šnaps Španielska jazdecká škola Špeciálna májová ponuka Schloss Hofu pre seniorov Štajersko Štátna opera šišky škola šnaps špeciality štajersko štrúdľa Židovské múzeum ženský beh