Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.


Logo AustriaSK
ISSN 2453-9589

Ski amadé: najväčšia lyžiarska zábava v Rakúsku

2014-11-10
Zažite 760 kilometrov zjazdoviek všetkými piatimi zmyslami.


(c)Ski amadéSalzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal: týchto päť spolu prepojených regiónov tvorí najväčšiu lyžiarsku oblasť Rakúska. Túto zimu lákajú špeciálnou kulinárskou ponukou na horských chatách a pripravili aj nové atrakcie pre všetkých päť zmyslov. V sezóne 2014/2015 čaká na lyžiarov a snowboardistov celkom 760 kilometrov zjazdoviek, 270 lanoviek a vlekov a 260 lyžiarských chát a horských reštaurácií.

Najviac investícií Ski amadé je na zasnežovanie

V minulej zimnej sezóne mali Ski amadé obrat 207,7 miliónov eur, čo predstavuje nárast o 4,7 percenta. Najväčšie rakúske lyžiarske strediská ťažia najmä z obrovskej investície do garancie snehu a takisto z ich inovatívneho prístupu a využívania moderných technológií. Ako veľmi prínosným je zimný šport pre celý región, dokazuje nová štúdia o pridanej hodnote.
Management Center Innsbruck vypočítal, že návštevníci využívaním rezortov Ski amadé vytvorili 15.100 pracovných miest na plný úväzok vo všetkých oblastiach. Z toho okolo 10.000 priamo v regióne. "Tieto čísla ukazujú, že zimné športy sú zásadným ekonomickým faktorom, ktorý pozitívne ovplyvňuje celý región," hovorí Christoph Eisinger, generálny riaditeľ Ski amadé.

Ťažkým snehovým podmienkam sa úspešne vzopreli

"Sezóna 2013/14 bola veľmi dobrá," hovorí Christoph Eisinger. Okrem veľmi miernych zimných podmienok aj veľkonočné sviatky tento rok pripadli na neskorší dátum, no pre Ski amadé to bola výzva. Napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam zimnú sezónu zvládli výborne, o čom svedčí aj s 6,8 milióna prenocovaní. "To dokazuje, aké je dôležité investovať do zasnežovania v celej oblasti. Bez mechanického zasnežovania by bola minulá zimná sezóna veľmi zlá," pokračuje Eisinger.

 

(c)Ski amadéZa päť rokov 317 miliónov eur investícií

V destináciách Ski Amadé investovali v tomto roku do lanoviek približne 46,5 milióna eur. V Salzburgskom Sportwelte vybudovali na Gamskogel v Zauchensee ultra-modernú 6-sedačkovú lanovku, vo Wagrain tri nové vleky a vo Filzmoos ešte jeden. Okrem toho vylepšili mnoho svahov a optimalizovali snowparky pre deti.
"Veľká časť investícií (viac ako 14 miliónov) v tomto roku išla na rozšírenie zasnežovania," hovorí Christoph Eisinger. Pretože okrem samotných snehových diel sú potrebné na zasnežovanie aj skladovacie nádrže, potrubia, čerpacie stanice, aby dokázali držať zjazdovky v perfektnom stave.
Za ostatných päť rokov Ski amadé investovala okolo 317 miliónov eur, aby spravili ich destinácie ešte príťažlivejšími.

Počítadlo kalórií

Stovky tisíc klientov už využili digitálne ponuky Ski amadé a naplánovali si dovolenku alebo návštevu konkrétneho miesta. Ski amadé preto naďalej vyvíja úsilie vo vylepšovaní a prínose rôznych digitálnych vychytávok. Napríklad do veľmi populárnej aplikácie "Ski amadé Guide" integrovali v poslednej verzii počítadlo kalórií, ktoré bolo vyvinuté v spolupráci so salzburgskou Univerzitou. Počíta s faktormi, ako je strmosť svahov, štýl jazdy, lyžiarske zručnosti, vzdialenosť a na ich základe vypočíta výsledok.
"S takýmito hodnotami spálených kalórií si potom môžete bez zlého svedomia vychutnávať gurmánske ponuky v reštauráciách," usmieva sa Ch.Eisinger.

 

(c)Ski amadéPrvé dátové lyžiarske okuliare na svete

Ski amadé si poistilo svoju pozíciu lídra v oblasti inovácií "mamutím" projektom dátových lyžiarskych okuliarov (Die Daten-Skibrille) „Smart Ski Goggles“, ktoré majú integrovanú aplikáciu "Ski amadé Guide".

Užívateľ tak získava a zobrazujú sa mu v pravej dolnej časti zorného poľa dáta a informácie o stredisku. Okrem hlavných označení lyžiarskej cesty a prejazdných bodov (POI), si môže zvoliť, aké informácie sa mu majú online zobrazovať - stav zjazdovky, informácie o bezpečnosti, údaje o počasí, informácie o chatách, lanovkách, vlekoch, atď. Okuliare si môžete vyskúšať už túto sezónu, hoci do sériovej výroby budú spustené až ďalšiu sezónu. Budú k dispozícii vo všetkých 25 INTERSPORT požičovniach v Ski amadé s modelom Smith IO Recon na prenájom za 19,- €/deň. Samozrejme, že sa budú dať aj zakúpiť.

 

(c)Ski amadéPôžitkárska trilógia: lahôdky, vína & zjazdovky

Ski amadé podporuje mnoho rokov tému pôžitkárstva: 20 chát a horských reštaurácií sú označené ako "Ski- und Weingenuss" a ponúkajú svojim hosťom vybrané rakúske akostné vína. Pri vchode sú označené plaketou s certifikátom.
Počnúc touto sezónou sa začína u týchto parnerov Inicitíva pre regionálne pochúťky: tradičné jedlá sú základom ponuky. Požiadavkou je, aby ingrediencie pochádzali z bezprostrednej blízkosti, čo je tiež zárukou pôvodu. Pokrmy sú na jedálnych lístkoch uvádzané zvlášť a majú jasne dané označenie pôvodu. Z tamojšej oblasti musí pochádzať nielen spracovateľ alebo chovateľ a pestovateľ, ale i produkt samotný. Prevádzkovatelia horských chat ponúkajú denne aspoň dva rôzne regionálne pokrmy z miestnych surovín, z ktorých jeden je hlavným chodom. A dostane sa vám nielen pôžitku z jedla, ale i doporučenia na vhodné víno. Hostia si tak plnými dúškami môžu užiť čerstvosť a domáci pôvod vynikajúcich potravín priamo od sedliaka či poľnohospodárskych podnikov v regióne.
"Sme presvedčení, že táto naša Iniciatíva pre hostiteľov a výrobcov potravín v regióne najlepšie ukáže hosťom, ako "chutí" región a stretne sa s priaznivým ohlasom," pokračuje Christoph Eisinger.

 

(c)Ski amadéJedinečné atrakcie

O rozmanité trávenie voľného času na horách sa už od roku 2013 starajú mnohé ponuky zážitkov pre zrak, hmat, čuch, sluch i chuť. Ďalekohledy, výhliadkové plošiny a inštalácie ukážu krásne výhľady. K tamojším zážitkom patrí aj prechádzka po vysutom moste, nádherná vôňa čerstvého trhanca, pocit pretekára na meranej rýchlostnej trati, zľahka vytáčané oblúčiky za zvukov samostatne vybranej hudby na zvukovej zjazdovke alebo veselá jazda po vlnitej zjazdovke pre deti.
Pre sezónu 2014/15 pribudli tri nové atrakcie. V Alpendorfe, v oblasti Salzburger Sportwelt, je nová výhliadková plošina Gernkogel. Tu si môžete v nadmorskej výške 1783 metrov hneď pod vežou vysielača vychutnať panoramatický výhľad v 360 stupňoch. Ponuku dopĺňajú ďalekohledy a panoramatické panely. V Zauchensee môžete krátkou lanovkou vyjsť k miestu štartu zjezdu Svetového pohára a vyskúšať si, ako sa cítia profesionálni lyžiri pred takto strmým zjazdom. Na Hochkönigu pribudnú pozdĺž trasy Kráľovskej túry obrie drevené tróny, ktoré ponúknu vynikajúci výhľad dookola, ďalej veľká koruna, obrazový rám a opäť ďalšie ďalekohľady. V Großarl si môžu lyžiari spraviť pohodlie na novom Pytliakovom miestečku. Výhliadkové miesto je navrhnuté ako lovecký posed a denne od 15 hodín sa tu skutočne dá sledovať divoká zver na Aigneralme.

 

(c)Ski amadéNová U25 sezónna permanentka pre všetkých mladých

Ski Amadé kladie veľký dôraz na to, aby zostali zimné športy dostupné - najmä pre rodiny s deťmi a dospievajúcimi. S "Junior Weekend Discount" stojí denný lístok pre deti len 15 eur a 25 eur pre teenagerov.
Nová U25 permanentka nahrádza predchádzajúce zľavy pre študentov a teraz sa vzťahuje na všetky osoby vo veku 18 až 25 rokov.
"Iba dvaja z piatich hostí v tomto veku by mohli mať túto zľavu, pretože je väčšina zamestnaná. Nová U25 permanentka je pre všetkých v tomto veku," informuje Eisinger.

V predpredaji do 4.12.2014 stojí permanentka:
- pre mladých narodených od 1989 do 1995: 354,- €,
- pre dospelých 504,- €,
- pre tínedžerov narodených v rokoch od 1996 do 1998: 196,- €
- pre deti narodené od 1999 do 2008: 131,- €.

 

(c)Ski amadéSpoločný skipass pre všetkých päť oblastí Ski amadé

Za 234,- € môžu dospelí (mládež za 175,50 € a deti za 117,- €) v sezóne 2014/15 lyžovať na všetkých zjazdovkách oblasti Ski amadé celých šesť dlhých dní.
To je veľmi dobrý pomer ceny a služieb, pretože s viacdenným skipasom z jednej oblasti môže hosť zájsť i do ďalších štyroch – bez ďalších príplatkov.

Vhodný balíček pro každého

BALÍČEK 4=3: Štyri dni lyžovania a štyri nocľahy v hoteli, ale zaplatíte len za 3 dni – to je koncepcia 4=3. Balíček platí vo vybraných podnikoch všetkých piatich oblastí Ski-amadé počas zvláštnych akčných období 4=3 počas sezóny.
> Cenový príklad: 4 nocľahy v 3-hviezd. hoteli s polpenziou a 4-denným skipasom od 319,- € za osobu v 2-lôžkovej izbe.

SIXTY PLUS: Balíček Sixty Plus je určený pre všetkých narodených pred rokom 1955: pre všetkých, ktorí dovŕšili 60 rokov. Zahŕňa špeciálny 7-dňový program za výhodnú cenu a zúčastnené hotely k nemu pridají ešte 6-denný skipas. Ponuku si možno objednať od začiatku sezóny do 24.decembra 2014 a od 4. do 11.apríla 2015.
> Cenový príklad: 7 nocľahov v penzióne s raňajkami so 6-dňovým skipasom za osobu v DP od 231,- €.

RODINNÝ BONUS: Aj veľké rodiny môžu v Ski amadé lyžovať výhodne. S rodinným bonusom je skipas pre tretie, štvrté, piate a každé ďalšie dieťa zdarma.

JUNIORSKÁ VÍKENDOVÁ ZĽAVA: Deti (ročníky 1999-2008) a mládež (ročníky 1996-1998) majú v Ski amadé dobré, pretože cez víkendy zaplatí oproti normálnemu dňu za skipas až o 35 % menej.
> Cena: Lístok stojí 15,- € pre deti/deň a 25,- € pre mládež/deň.

 

(c)Ski amadéPohľad na sezónu 2014/15

"Z meteorologického hľadiska nemôže byť situácia oveľa horšia, než v minulej sezóne. Tú sme úspešne zvládli, pretože sme boli pripravení," konštatuje Christoph Eisinger. Pre túto sezónu sa počíta zo štatistických dôvodov s oveľa lepším zimným počasím.
"Môžeme využiť naše silné stránky, sneh, širokú ponuku zjazdoviek, pohodlie a zážitky aj mimo zjazdoviek, ale v každom prípade veľkú úlohu v tom majú investície z minulých rokov a tie sa vyplácajú," bilancuje Eisinger.Spracoval: Dana Illéšová
Preberať obsah stránky je možné len so súhlasom redakcie. Všetky práva vyhradené.

Viete že...

Rakúska ťahaná štrúdľa, alebo strudel, patrí k tradičným rakúskym receptom. Je však známa a obľúbená vo všetkých krajinách bývalého Rakúsko-Uhorska, ale aj na celom svete. Charakteristická pre tento zákusok, je špecifická úprava cesta, ktoré sa ručne naťahuje na veľmi tenučkú, až priehľadnú hrúbku.

Registrácia
pre odber noviniek

Emailová adresa:

Meno:
Priezvisko:

Pre odosielanie newsletterov používame metódu DOUBLE OPT IN. To znamená, že naše e-maily s novinkami budete dostávať iba vtedy, ak v e-maile s potvrdzovacím linkom, ktorý vám zašleme na vašu e-mailovú adresu, potvrdíte aktiváciu služby Newsletter. Ak si nebudete viac želať zasielanie newsletterov, môžete ich zasielanie kedykoľvek zrušiť, a to kliknutím na príslušný link pre odhlásenie z odberu newslettera, umiestnený priamo v každom newsletteri, alebo kontaktovaním našej zodpovednej osoby. Viac o ochrane osobných údajov nájdete » TU «


Kalendár udalostí

« Január 2020
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Február 2020 »
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
1234567

Kategórie

Spolková krajina

Archív

Január 2020 (19)
December 2019 (15)
November 2019 (21)
Október 2019 (22)
September 2019 (19)
August 2019 (19)
Júl 2019 (24)
Jún 2019 (19)
Máj 2019 (21)
Apríl 2019 (21)
Marec 2019 (23)
Február 2019 (21)
Január 2019 (15)
December 2018 (14)
November 2018 (23)
Október 2018 (20)
September 2018 (20)
August 2018 (24)
Júl 2018 (24)
Jún 2018 (22)
Máj 2018 (23)
Apríl 2018 (24)
Marec 2018 (25)
Február 2018 (23)
Január 2018 (25)
December 2017 (22)
November 2017 (25)
Október 2017 (26)
September 2017 (28)
August 2017 (27)
Júl 2017 (22)
Jún 2017 (20)
Máj 2017 (27)
Apríl 2017 (28)
Marec 2017 (24)
Február 2017 (25)
Január 2017 (23)
December 2016 (23)
November 2016 (25)
Október 2016 (28)
September 2016 (23)
August 2016 (30)
Júl 2016 (29)
Jún 2016 (27)
Máj 2016 (26)
Apríl 2016 (23)
Marec 2016 (26)
Február 2016 (21)
Január 2016 (22)
December 2015 (15)
November 2015 (25)
Október 2015 (23)
September 2015 (24)
August 2015 (25)
Júl 2015 (29)
Jún 2015 (26)
Máj 2015 (24)
Apríl 2015 (28)
Marec 2015 (32)
Február 2015 (28)
Január 2015 (30)
December 2014 (22)
November 2014 (29)
Október 2014 (34)
September 2014 (30)
August 2014 (30)
Júl 2014 (28)
Jún 2014 (23)
Máj 2014 (23)
Apríl 2014 (25)
Marec 2014 (12)
Február 2014 (8)
Január 2014 (7)
December 2013 (1)
November 2013 (4)
Október 2013 (5)
September 2013 (11)
August 2013 (6)
Júl 2013 (2)
Máj 2013 (2)
Marec 2013 (5)
Február 2013 (2)

Kľúčové výrazy

1.máj 10Best™ 5fingers AIDS Achensee Admont Airpower Albertina Almabtrieb Alpbachtal Alpkäse Alpy Altaussee Amy Winehouse Angern Annaberg Aqua Terra Aquapulco Ars Electronica Attersee Ausserland Avicii Bad Blumau Bad Kleinkirchheim Baden Beethoven Belveder Berg Bergisel Bezbariérová dovolenka Bike Festival Bio-Markt Freyung Black Sabbath Blockheide Blockheide-Eibenstein Bludisko Blumencorso Bodamské jazero Bodensee Bratislava Bratislavský región Bregenz Wald BregenzWald Bregenzerwald Burgenland Burgenland Card Burgenwelt Ehrenberg Buskers festival Bärenschützklamm Carmen Carnuntum Centrope Chlieb a víno Christmas in Vienna Cisárov trhanec Cittàslow City Liner Citybike Conchita Wurst DAC DC Tower Dachstein Das Wiener Stadtfest Designer Outlet Center Detské hotely Dinner in the Sky Dni Afriky Doln0 Rakúsko Dolné Rakúsko Dolné rakúsko Dolomity Dom mora Dominique Perrault Donau Donau-Auen Donauinsel Donauinselfest Donaukanal Donauturm Drachenfest Draisinentour Dunaj Dúhový sprievod Dürer Eckartsau Eisenstadt Eisriesenwelt Eistraum Ekohospodárstvo Enns Ennstal Classic Ermitáž Ernst Happel Erzberg Eselpark Esterházy Europride Eurovision Eurovision Song Content Eurovision Song Contest EurovisionSong Contest Eurovízia F1 FAIRTRADE FIS Faaker am See Faaker see Fabergé Fahrrad Wien Falkensteiner Fallbach Familienskiland St. Corona Familyfun Familypark Fashion week Ferien Messe 20 Fest Wochen Feuerstein Filzmoos Formula 1 Formula Snow František Jozef Frittatensuppe Férový trh chutí Galleria Danubia Gargellen Garten Tulln Gastein Gebetsroither Germsuppe) Gesäuse Gmund Gmunden Gmünd Goisern Gols Gosau Grafenegg Graz Grossarl Großglocknerská vysokohorská cesta Grundlsee HIV Hainburg Halbturn Hall Halloween Hallstatt Harley Davidson Haus der Natur Haus des Meeres Herberstein Hinterbrühl Hinterstoder-Wurzeralm Hintertux Hintertux Gletscher HoHo Hochkar Hochkönig Hochkössen Hochpustertal Hochsteiermark Hochzillertal Hof Hofburg Hofreitschule Hohe Salve Hohe Tauern Horné Rakúsko Hundeführerschein Häupl ITF ITF Slovakiatour Illmitz Imst Incheba Innerkrems Innsbruck Intersport Iron Maiden Ischgl Jablková štrúdľa Jazz Fest Jedenspeigen Jois Kaiserschmarrn Kaiserwinkl Kamptal Kaprun Katedrála Sv.Štefana Katschberg Kaunertal Kellerjoch Keltenfest Keltská noc ohňa Kinderhotel Kinderhotels Kirchberg Kittenberger Kittsee Kitzbühel Kitzst Klagenfurt Kletzenbrot Klezmore Klosterneuburg Konská sila Konzerthaus Korutánsko Kraftwerk Krampuslauf Krimmel Kronplatz Kufstein Kulinartika Kulinárske Kulinárske festivaly Kunsthistorisches Museum Kunstsupermarkt Käsemacher Kölnbrein Königsleiten Kühtai Künstlerhaus LEVEL LUMI Landeck Late Night Shopping Laxenburg Lech Zürs am Arlberg Leitha Leogang Lesachtal Leto Liesertal Life Ball Linz Lockenhaus Längenfeld MAMUZ MAMUZ Schloss Asparn/Zaya MHD Madame Tussauds Maifest Malta Malta Hochalmstraße Maltatal Marchegg Marchfeld Mariahilfer Mariazell Martins Therme Medvedia roklina Messe Michael Häupl Michelangelo Millstätter See Minimundus Mistelbach Monatfon Montafon Mostviertel Mozart Murau Murtal MuseumsQuartier Museumsdorf Museumsquartier Mária Terézia Módny palác Mölltaler Gletscher Mörbisch Mühlviertel NACHT DER KELTISCHEN FEUER NIKI Napoleon Narzissenfest Nassfeld Natur im Garten Naturhistorisches Museu Neusiedler Neusiedler See Neusiedler See Card Neusiedler see Neusiedlerse Neusiedlersee Niedersulz Niederweiden Niederösterreich Nitro Circus Nonseum Nova Rock Nova Rock Festival Nussfest NÖVOG OBB Oggau Oktoberfest Opatrovateľstvo Opernball Orth Osterfest Ostermarkt Parené buchty Parndorf Paznaun Pfänderbahn Photo Marathon Pillersee Pitztal Planai Planai Classic Podersdorf Pokémon Porsche Poysdorf Prater Praterrummel Prellenkirchen Pressburger Zeitung Presseger See Pressegger See Prince Pruggern Práter Prírodný park Sölktäler Prírodovedné múzeum Puchberg Purbach Pöstlingberg RADpaRADe Radstadt Radweg Railjet xpress Rakúske kultúrne fórum Rakúsko Ramsau Ramsau am Dachstein Rathausplatz Rauris Rax Raxalpe Red Bull RegioInfoPoint RegioJet Regióny pôžitkov Rehragout in Ribiselrahm Rembra Restaurantwoche Retz Rimania Ringstrasse Ringstraße Robot Challenge 2014 Rock In Vienna Rock in Vienna Romantik Hotels & Restaurants Rosenburg Ruefa Runtastic Rupertikirtag Rust Röthelstein SONDAR SPA Saalachtal Saalbach Hinterglem Saalbach-Hinterglemm Sacherova torta Salzburg Salzburgeland Salzburger Nockerl Salzburgerland Salzburgring Salzbursko Salzkammergut Salzurgerland Samson Schallaburg Schladmin Schladming Schladming-Dach Schloss Asparn Schloss Asparn/Zaya Schloss Dürnkrut Schloss Eckartsau Schloss Esterházy Schloss Halbturn Schloss Hof Schloss Orth Schloss Rohrau Schneeberg Schultz Gruppe Schutzhaus Schwechat Schönbrunn See Seefeld Seegrotte Semmering Shen Yun Silvapark Galtür Silvester Silvretta Sisi Ski Ski Amadé Ski amadé Ski)Hit Skicircus Skicircus Saalbach Hinterglemm Sky walk Skyfly Skyglide Skyglider Slazbursko Slovak Lines Slovak lines Smart City Snow Mobile Snow Speed Hill Rac Sonnentherme Spielberg Spieljoch Srnčie ragú St St. Corona am Wechsel St. Lorenzen St. Margarethen St. Martins Therme & Lodge Stadthall Stadthalle Stadtpark Star Wars Start up Stephansdom Stift Klosterneuburg Stubai Stubaital Stuhleck Surf World Cup Surf Worldcup Podersdorf Svet dreva Svätojakubská cesta Swarovs Swarovski Sölden TMR Tafelspitz Tag des Mostes Tannheimer Tal Taxacher Tennengau Terfens The Illusionists The Nightrace The Prodigy The Rolling Stones The World’s 50 Best Restaurants Therme Therme Wien Thermenland Tichá noc Tirol Tirolsko Tirolsko.Achensee Today travel Tom Jones Top Mountain Crosspoint Trnavský kraj Tulln Turracher Höhe Twin City Liner TwinEntreprenuers Törggelen UNESCO Uhudler VIedeň Valentín Vettel Veľká noc Vianoce Vianočné trhy Vianočný trh Viedenská filharmónia Viedenské Alpy Viedenské festivalové týždne Viedenské víno Viedenskí filharmonici Viedenský les Viedenský ľadový sen Viedeň Viedeň.Donauinselfest Viedeň.chlapčenský zbor Vienna Airport Vienna Card Vienna City Marathon Vienna Classic Days Vienna Design Week Vienna Pride Vienna Region Villach Vilsalpsee Voralberg Vorarlberg WAMP Wachau Waldbär Waldviertel Waldviertler Wasserturm Waves Wechsel Wein Weinviertel Weissensee Welt museum Wi Wien Card Wien Museum Wien-Karte Wiener Neustadt Wiener Staatsoper Wiener Stadthalle Wiener WIESN-Fest Wienerwald Wilden Trauben Fest Wildkogel-Arena Wohnbauförderung Wolfgangsee Wolfsthal Wolgangsee World Press Photo Wörthersee Ysperklamm ZOO ZOO Schönbrunn Zahmer Kaiser Zell am See Zeltweg Zillertal Zotter Zugspitz Zábavný park Záhorská Ves Zöblene advent airberlin akcia aspern Die Seestadt Wiens auto autobus autobusová stanica autokino autosalón autoveterán ayurvéda balóny bazén beh beh čertov benzín bez auta bez bariér bežkovanie bežky bicykel bicykle bicyklovanie biokvalita bioprodukt biostrava birdwa bobová dráha bobová dráha Eibl Jet bocian bojové psy budcnosť burza bycikel byty bál bývanie ceny ceny phm cez víkend cezhraničná spolupráca cyklisti cyklistická mapa cyklistika cyklocesta cyklocesty cyklolávka cyklomapa cyklomost cyklotras cyklotrasa cyklovýlet deti detské múzeum detský svet diesel dizajn dobytok dom doprava dovolenka dovolenka na chate dovolenka s deťmi dovolenka so psom dovolenka v Rakúsku dožinky drevo dreziny e-bike elektrické auto elektromobil elektromobilita familotel fašiangy ferrata festival fiaker filharmonici firma fotomaratón freestyle futbal fórum galéria gazdovstvo glamping golf gurmán gurmánsky festival halloween highline179 historické vozidlá horské bicykle hotel hotel Balance ****Superior hrad hrad Forchtenstein hrozno hudba husacina husi husky iconvienna indie jablková štrúdľa jaskyňa jaskyňa Hermannshöhle jazero jazerá jazyková kaviareň jazykový kurz jazz jedlo jeseň joga kajak kam cez víkend kam n kam na lyže kam na víkend kam na výlet kam s deťmi kam ísť vo Viedni kamera v aute karavan karta katamarán kaviareň kemp klzisko kláštor knižnica kokosové pusinky kolobežky kolotoče koláč kompa koncert koncerty kone korč korčuľovanie kočiar kulinárstvo kultúra kurz kvety káva kôň kúpalisko kúpanie kúpele lacné lamy lavína les letecký simulátor letisko letné prázdniny leto lyže lyžovanie lyžovanie na ľadovci lyžovačka lyžovačka pre deti lyžovačka v Rakúsku lístky mak makak makrónky maratón marhule masher medvede megaklzisko metro mobilheim most motorka motorky muzeum mušt múzeum múzeum.Eisenstadt na lyže nafta nemecký jazyk nextbike noc múzeí novoročný koncert nákup nákupy obchod obytný automobil ocenenie ochutnávky ohne okružná cesta opatrovateľka open air opera oranžéria orchidey orol ovocný chlebík park parklet parkovanie perníky pes phm piano pivo pivovar ples plávanie podnikanie podnikanie v Rakúsku polievka porcelán potápanie požičovňa požičovňa bicyklov pre deti prehliadka preteky preukaz prihlásenie prilba práca psie záprahy psy pádlovanie púť raft recept recept na buchty región renovácia rezeň reštaurácia reštaurácia Steire rodina rybárčenie s deťmi safari salsa schlittenhund schloss schloss Cobenzl schwechat sci-fi second hand semafor silvester ski amadé skidoo skoky na lyžiach slnovrat slow food slávnosti snežnice snowboard snowboarding sochy soľná baňa sprievod sprievod čertov start-up startup stavebná pôžička stredovek surf surfovanie svište syr sánkovanie sánkovačka sánky súťaž tanec tekvica tekvice tekvicové slávnosti tenis test therme this human world tip na výle tip na výlet tipy na výlet trh trhanec trhy triatlon túry ubytovanie umenie univerzita učenie jazykov valentín valčík vanilkové rohlíčky varené víno vedci veterány veľtrh veľtrh módy vianoce vianočné trhy vinice vinotéka vlak vodopád vozíčkar vratné fľaše vstupenky vyhliadka vzdelávanie vínna cesta vínne uličky víno výhľad výlet výstava výstava orchideí wellness wolfsthal youtube yžovačka zadarmo založenie zelené oázy zima zmrzlina zoo zoolauf zábava záhrada zámok Eckartsau zážitkové záhrady zľava zľavová karta Niederösterreich zľavové karty zľavy ÖBB Ötscher Ötztal čerešne čert čokoládovňa ľadolezenie ľadovec Šnaps Španielska jazdecká škola Špeciálna májová ponuka Schloss Hofu pre seniorov Štajersko Štátna opera šišky škola šnaps špeciality štajersko štrúdľa Židovské múzeum ženský beh