Logo AustriaSK
ISSN 2453-9589

Pešia turistika po Dolnom Rakúsku

2015-05-30
Letná sezóna v Dolnom Rakúsku so sebou prináša výnimočné zážitky aj vďaka pešej turistike. Vyberte sa na niekoľkodňovú túru, pútnické miesta, rodinnú vychádzku po historických chodníkoch či s priateľmi divokou prírodou.Dolnorakúsky kraj zostavil 4 túry s úplne odlišným charakterom pre svojich návštevníkov (c) Niederösterreich-Werbung

 

Pešo až na vrchol: Leto na horách v Dolnom Rakúsku sprevádzané 4 túramiĽahké etapy pre rodiny, dlhé a náročné túry pre profíkov - dolnorakúske hory ponúkajú turistickú trasu pre každého podľa jeho nárokov a schopností. Mostviertelské prírodné divadlo a kráľovstvo chát vo Viedenských Alpách. To sú dva regióny, ktoré zostavili 4 veľké túry s úplne odlišným charakterom pre svojich návštevníkov.

Krajinská výstava a prírodný park Ötscher - V „rakúskom Grand Canyone“ nájdete krištáľovo čisté vodopády, turistické chodníčky a množstvo dôvodov na obdiv. V polovici cesty vás očakáva útulná chata Ötscherhias s výdatným občerstvením a prekrásnym výhľadom. Alpská túra začína pri centre prírodného parku Ötscher-Basis, kde sa koná Dolnorakúska krajinská výstava 2015 s názvom „ÖTSCHER:REICH - Alpy a my“. Ďalším zážitkom je najstaršia vodná elektráreň spoločnosti EVN, elektráreň Wienerbruck, ktorá dodáva energiu aj Mariazellskej železnici. Romantická roklina Ötschergräben je jedinečným prírodným divadlom: Po stáročia sa cez vápenatý masív predierali malé potôčiky a riečky, ktoré po sebe zanechali hlboké tiesňavy, bizarné skalnaté úkazy a jedinečné vodopády. Na najkrajšej turistickej trase roka 2011 narazíte aj na útulnú chatu Ötscherhias, ktorá je obľúbenou zastávkou na občerstvenie (máj až október, do 17:00 hod.). Posilnení a plní dojmov nakoniec dorazíte až do cieľa, ktorým je železničná stanica Erlaufklause. Osem z pätnástich staníc výstavy ÖTSCHER:REICH možno pohodlne navštíviť po Mariazellskej železnici, pričom vstupenka je zároveň aj lístkom na vlak. Dodatočne si dennú vstupenku na krajinskú výstavu môžete zakúpiť aj priamo vo vlaku iba za 24,90,- eur pre dospelých a 12,50,- eur pre deti. V cene je zahrnutý vstup na výstavu, ako aj jazda po celej trase Mariazellskej železnice na celý jeden deň.

Rašelinisko a náhorná plošina - Viac prírody niekde len tak neuvidíte: Po úžasnom výhľade z náhornej plošiny Hochreit vás napínavý tematický chodník prevedie cez jedno z posledných vrchoviskových rašelinísk Európy. Medzi Hochkarom a Dürrensteinom leží čarokrásny Göstling, kde môžete relaxovať na vonkajších pohovkách pri ihrisku alebo v soľnom kúpeli. Zvlášť sa oplatí vidieť Zážitkový svet Mendlingtal: Po drevených stupienkoch preskúmate jedinú funkčnú rizňu strednej Európy a po cestičkách v rokline objavíte napínavé zážitkové stanice. Vo výške 900 m nad morom sa nachádza na výhľady bohatá náhorná plošina Hochreit, ktorá je turistickým rajom pre celú rodinu. Tu možno cez rozsiahlu krajinu a šťavnaté pastviny prejsť až k 300 rokov starému majeru Ablass uprostred prírodnej rezervácie, kde sa usilovní turisti odmenia výdatnými dobrotami, zatiaľ čo si ich deti prídu na svoje v detskej zoo. Obdivuhodné vrchoviskové rašelinisko Leckermoor je domovom množstva rastlinných a živočíšnych druhov ohrozených vyhynutím. Môžete tu uvidieť perlovca mokraďového, ktorý je pozostatkom doby ľadovej, ako aj nedotknutý rašelinník. Na napínavom tematickom chodníku preskúmate po chodníčku jedno z posledných a najkrajších vrchoviskových rašelinísk Európy.

 


Nádherný výhľad z pohoria Rax (c) Niederösterreich-Werbung/Robert HerbstPríroda a pohodlie - Hurá na Rax a rovno do chaty: Kto by chcel putovať cez rozmanitý rastlinný svet pohoria Rax a zároveň si pritom aj príjemne oddýchnuť, pre toho sú posedenia na chatách to pravé. Lepšie sa už tunajšia panoráma vychutnať veru ani nedá. Najstaršou rakúskou lanovkou sa vyšplháte do Raxalpského horského penziónu s jeho pohodlnými ležadlami na panoramatickej terase. Potom pohodlne prejdete naprieč šťavnatými pastvinami až k chate Ottohaus. Tu na vás čaká voňavá a pestrá alpská záhrada s rozlohou 4 000 m2 s vyše 200 druhmi rastlín typických pre tento región. Absolútna nádhera! Naprieč zelenými lúkami sa dostanete až k bio-certifikovanej chate Seehütte. Tá je vychýrená aj za hranicami Viedenských Álp svojou tvarohovou štrúdľou, no ochutnajte aj bravčové pečené na dreve alebo sezónnu divinu priamo z pohoria Rax. Mimochodom, minimálne rovnako skvelý je aj tamojší výhľad. Takže si pribaľte aj fotoaparát! Čerstvo posilnení pôjdete ku krížu Preiner Wand na najvyššom vrchole túry. Panoramatické miesto na odpočinok ponúka ohromujúci pohľad z Luckerte Wand až na pohorie Bucklige Welt. Cez voňavé borovicové lesy sa znova vrátite k chate Ottohaus, potom späť k opaľovacím ležadlám horského penziónu a na záver k lanovke Raxseilbahn.

Región a trasa - Dobré výhliadky na regionálnej trase: Zo šťavnatých lúk cez nezabudnuteľné panorámy až k vynikajúcej regionálnej kuchyni. Tu sa vám splnia všetky želania. Žiaden div, že chata Naturfreundehaus Knofeleben je taká obľúbená. Výlet začína pri historickej železničnej stanici v prekrásnom sviežom letnom meste Payerbachu. Po stopách zelených značiek Viedenských Álp prídete k rozhľadni Jubiläumswarte, ktorá vás odmení pohľadom na 150 rokov staré svetové kultúrne dedičstvo, Semmerinskú železnicu. Ako 1. horská železnica na svete má 41 kilometrov, 16 viaduktov, 15 tunelov a 100 murovaných oblúkových mostov. Vo výške 1 182 m na vás čaká perfektné miesto na oddych: chata Waldburgangerhütte na vrchu Gahns s dychberúcim panoramatickým výhľadom. Od roku 1929 ponúka občerstvenie turistom, ktorí k nej prichádzajú zo všetkých svetových strán cez lúku Bodenwiese. Krásny výhľad pokračuje aj naprieč šťavnato-zelenou pastvinovou krajinou. V sprievode rytmických zvukov kravských zvoncov dorazíte k ďalšej chate. O 6 km kilometrov neskôr dorazíte do cieľa, k najobľúbenejšej chate roka 2014: Naturfreundehaus Knofeleben vo výške 1 250 m n.m. Tu si vychutnáte skvelú regionálnu sezónnu kuchyňu v panoramatickom hostinci s krásnym výhľadom na rozmanitú krajinu Viedenských Álp. V tejto pôžitkárskej chate môžete aj prenocovať.

 


Ľahké etapy pre rodiny, dlhé a náročné túry pre profíkov - dolnorakúske hory ponúkajú turistickú trasu pre každého podľa jeho nárokov a schopností (c) Niederösterreich-Werbung/Kurt-Michael WestermannZvučný začiatok túry v divokom regióne Mostviertel: 6. - 7. jún 2015: Gipfelklaenge
Rozsiahle túry s bohatým hudobným sprievodom charakterizujú program podujatia „gipfelklaenge“ v dňoch 6. až 7. júna. Po úspechu premiéry z roku 2011 a ďalších skvelých zážitkoch z nasledujúcich ročníkov sa tohtoročný spoločný projekt spoločnosti Mostviertel Tourismus a organizátora kultúrnych podujatí „wellenklaenge, lunz am see“ koná po piatykrát na rôznych pódiách alpského regiónu Mostviertel. Tento rok sa môžete tešiť na impozantnú kulisu Traisen-Gölsentals a prírodný park Ötscher-Tormäuer.Pešo za zážitkami: diaľkové turistické trasy v Dolnom RakúskuNezabudnuteľné pešie túry pre tých, ktorí radi relaxujú, milovníkov výhľadov a objaviteľov prírody. Dolné Rakúsko ponúka množstvo rozličných diaľkových turistických trás. Welterbesteing Wachau vás pozýva prejsť kraj medzi Dunajom, vínom a marhuľami. 180 km dlhá turistická trasa prepája na historických chodníkoch 13 obcí oblasti Wachau - kraja svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Vedie k 20 hradom, zrúcaninám a zámkom, k 3 kláštorom a ukazuje okúzľujúcu krajinu okolo rieky s jej kamennými terasami a strmými vinohradmi. Trasa je rozdelená na 14 etáp a môžete ju prejsť z oboch strán.

Pohodlná trasa plná histórie a kultúry - Novo značená medzištátna turistická trasa Lainsitzweg v Hornom Waldvierteli, ktorá vedie od Lainsitzquelle in Karlstift k hraničnému prechodu Chlum a ďalej do Čiech, približuje turistom na štyroch etapách mnohé historické, kultúrne a kulinárske atrakcie regiónu. Okrem toho sú tu viaceré možnosti na kombináciu pešej turistiky s cestovaním železničnou dopravou.

 


Pešie túry pre každého (c) Niederösterreich-Werbung/Rita NewmanJakubova pútnická cesta - Weinviertel sa vyznačuje pokojnou a miernou turistikou. Mohli by ste si myslieť, že tento región vznikol špeciálne pre pútnikov. Prechádza tadiaľto 153 km dlhá pútnická cesta Jakobsweg (Jakubova cesta) z Drasenhofenu cez Poysdorf, vinárske mesto Rakúska, a ďalej cez Mistelbach, najvyššiu vyvýšeninu Weinviertelu, až do Krems an der Donau. Ak by niektorí turisti po takmer 6 dennom putovaní cez Weinviertel nemali dosť, môžu pokračovať ďalej na Jakobsweg v Podunajskom regióne od Göttweig po Melk. Rozľahlá krajina, malebné vinice a vínne uličky v robia z Jakobsweg mimoriadny zážitok a to v každom ročnom období.Spracoval: Dana Illéšová
Preberať obsah stránky je možné len so súhlasom redakcie. Všetky práva vyhradené.

Viete že...

Ako prejav uznania dobrých služieb sa zvykne dávať sprepitné vo výške cca 5% účtovanej čiastky.

Registrácia
pre odber noviniek

Emailová adresa:

Meno:
Priezvisko:

Pre odosielanie newsletterov používame metódu DOUBLE OPT IN. To znamená, že naše e-maily s novinkami budete dostávať iba vtedy, ak v e-maile s potvrdzovacím linkom, ktorý vám zašleme na vašu e-mailovú adresu, potvrdíte aktiváciu služby Newsletter. Ak si nebudete viac želať zasielanie newsletterov, môžete ich zasielanie kedykoľvek zrušiť, a to kliknutím na príslušný link pre odhlásenie z odberu newslettera, umiestnený priamo v každom newsletteri, alebo kontaktovaním našej zodpovednej osoby. Viac o ochrane osobných údajov nájdete » TU «


Kalendár udalostí

« Február 2020
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
2345678
Marec 2020 »
2425262728291
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Kategórie

Spolková krajina

Archív

Február 2020 (22)
Január 2020 (25)
December 2019 (15)
November 2019 (21)
Október 2019 (22)
September 2019 (19)
August 2019 (19)
Júl 2019 (24)
Jún 2019 (19)
Máj 2019 (21)
Apríl 2019 (21)
Marec 2019 (23)
Február 2019 (21)
Január 2019 (15)
December 2018 (14)
November 2018 (23)
Október 2018 (20)
September 2018 (20)
August 2018 (24)
Júl 2018 (24)
Jún 2018 (22)
Máj 2018 (23)
Apríl 2018 (24)
Marec 2018 (25)
Február 2018 (23)
Január 2018 (25)
December 2017 (22)
November 2017 (25)
Október 2017 (26)
September 2017 (28)
August 2017 (27)
Júl 2017 (22)
Jún 2017 (20)
Máj 2017 (27)
Apríl 2017 (28)
Marec 2017 (24)
Február 2017 (25)
Január 2017 (23)
December 2016 (23)
November 2016 (25)
Október 2016 (28)
September 2016 (23)
August 2016 (30)
Júl 2016 (29)
Jún 2016 (27)
Máj 2016 (26)
Apríl 2016 (23)
Marec 2016 (26)
Február 2016 (21)
Január 2016 (22)
December 2015 (15)
November 2015 (25)
Október 2015 (23)
September 2015 (24)
August 2015 (25)
Júl 2015 (29)
Jún 2015 (26)
Máj 2015 (24)
Apríl 2015 (28)
Marec 2015 (32)
Február 2015 (28)
Január 2015 (30)
December 2014 (22)
November 2014 (29)
Október 2014 (34)
September 2014 (30)
August 2014 (30)
Júl 2014 (28)
Jún 2014 (23)
Máj 2014 (23)
Apríl 2014 (25)
Marec 2014 (12)
Február 2014 (8)
Január 2014 (7)
December 2013 (1)
November 2013 (4)
Október 2013 (5)
September 2013 (11)
August 2013 (6)
Júl 2013 (2)
Máj 2013 (2)
Marec 2013 (5)
Február 2013 (2)

Kľúčové výrazy

1.máj 10Best™ 5fingers AIDS Achensee Admont Airpower Albertina Almabtrieb Alpbachtal Alpkäse Alpy Altaussee Amy Winehouse Angern Annaberg Aqua Terra Aquapulco Arnold Schwarzenegger Ars Electronica Attersee Ausserland Avicii Bad Blumau Bad Kleinkirchheim Baden Beethoven Belveder Berg Bergisel Bezbariérová dovolenka Bike Festival Bio-Markt Freyung Black Sabbath Blockheide Blockheide-Eibenstein Bludisko Blumencorso Bodamské jazero Bodensee Bratislava Bratislavský región Bregenz Wald BregenzWald Bregenzerwald Burgenland Burgenland Card Burgenwelt Ehrenberg Buskers festival Bärenschützklamm Carmen Carnuntum Centrope Chlieb a víno Christmas in Vienna Cisárov trhanec Cittàslow City Liner Citybike Conchita Wurst DAC DC Tower Dachstein Das Wiener Stadtfest Designer Outlet Center Detské hotely Dinner in the Sky Dni Afriky Doln0 Rakúsko Dolné Rakúsko Dolné rakúsko Dolomity Dom mora Dominique Perrault Donau Donau-Auen Donauinsel Donauinselfest Donaukanal Donauturm Drachenfest Draisinentour Dunaj Dúhový sprievod Dürer Eckartsau Eisenstadt Eisriesenwelt Eistraum Ekohospodárstvo Enns Ennstal Classic Ermitáž Ernst Happel Erzberg Eselpark Esterházy Europride Eurovision Eurovision Song Content Eurovision Song Contest EurovisionSong Contest Eurovízia F1 FAIRTRADE FIS Faaker am See Faaker see Fabergé Fahrrad Wien Falkensteiner Fallbach Familienskiland St. Corona Familyfun Familypark Fashion week Ferien Messe 20 Fest Wochen Feuerstein Filzmoos Formula 1 Formula Snow František Jozef Frittatensuppe Férový trh chutí Galleria Danubia Gargellen Garten Tulln Gastein Gebetsroither Germsuppe) Gesäuse Gmund Gmunden Gmünd Goisern Gols Gosau Grafenegg Graz Grossarl Großglocknerská vysokohorská cesta Grundlsee HIV Hainburg Halbturn Hall Halloween Hallstatt Harley Davidson Haus der Natur Haus des Meeres Herberstein Hinterbrühl Hinterstoder-Wurzeralm Hintertux Hintertux Gletscher HoHo Hochkar Hochkönig Hochkössen Hochpustertal Hochsteiermark Hochzillertal Hof Hofburg Hofreitschule Hohe Salve Hohe Tauern Horné Rakúsko Hundeführerschein Häupl ITF ITF Slovakiatour Illmitz Imst Incheba Innerkrems Innsbruck Intersport Iron Maiden Ischgl Jablková štrúdľa Jazz Fest Jedenspeigen Jois Kaiserschmarrn Kaiserwinkl Kamptal Kaprun Katedrála Sv.Štefana Katschberg Kaunertal Kellerjoch Keltenfest Keltská noc ohňa Kinderhotel Kinderhotels Kirchberg Kittenberger Kittsee Kitzbühel Kitzst Klagenfurt Kletzenbrot Klezmore Klosterneuburg Konská sila Konzerthaus Korutánsko Kraftwerk Krampuslauf Krimmel Kronplatz Kufstein Kulinartika Kulinárske Kulinárske festivaly Kunsthistorisches Museum Kunstsupermarkt Käsemacher Kölnbrein Königsleiten Kühtai Künstlerhaus LEVEL LUMI Landeck Late Night Shopping Laxenburg Lech Zürs am Arlberg Leitha Leogang Lesachtal Leto Liesertal Life Ball Linz Lockenhaus Längenfeld MAMUZ MAMUZ Schloss Asparn/Zaya MHD Madame Tussauds Maifest Malta Malta Hochalmstraße Maltatal Marchegg Marchfeld Mariahilfer Mariazell Martins Therme Medvedia roklina Messe Messe Tulln Michael Häupl Michelangelo Millstätter See Minimundus Mistelbach Monatfon Montafon Mostviertel Mozart Murau Murtal MuseumsQuartier Museumsdorf Museumsquartier Mária Terézia Módny palác Mölltaler Gletscher Mörbisch Mühlviertel NACHT DER KELTISCHEN FEUER NIKI Napoleon Narzissenfest Nassfeld Natur im Garten Naturhistorisches Museu Neusiedler Neusiedler See Neusiedler See Card Neusiedler see Neusiedlerse Neusiedlersee Niedersulz Niederweiden Niederösterreich Nitro Circus Nonseum Nova Rock Nova Rock Festival Nussfest NÖVOG OBB Oggau Oktoberfest Opatrovateľstvo Opernball Orth Osterfest Ostermarkt Parené buchty Parndorf Paznaun Pfänderbahn Photo Marathon Pillersee Pitztal Planai Planai Classic Podersdorf Pokémon Porsche Poysdorf Prater Praterrummel Prellenkirchen Pressburger Zeitung Presseger See Pressegger See Prince Pruggern Práter Prírodný park Sölktäler Prírodovedné múzeum Puchberg Purbach Pöstlingberg RADpaRADe Radstadt Radweg Railjet xpress Rakúske kultúrne fórum Rakúsko Ramsau Ramsau am Dachstein Rathausplatz Rauris Rax Raxalpe Red Bull RegioInfoPoint RegioJet Regióny pôžitkov Rehragout in Ribiselrahm Rembra Restaurantwoche Retz Rimania Ringstrasse Ringstraße Robot Challenge 2014 Rock In Vienna Rock in Vienna Romantik Hotels & Restaurants Rosenburg Ruefa Runtastic Rupertikirtag Rust Röthelstein SONDAR SPA Saalachtal Saalbach Hinterglem Saalbach-Hinterglemm Sacherova torta Salzburg Salzburgeland Salzburger Nockerl Salzburgerland Salzburgring Salzbursko Salzkammergut Salzurgerland Samson Schallaburg Schladmin Schladming Schladming-Dach Schloss Asparn Schloss Asparn/Zaya Schloss Dürnkrut Schloss Eckartsau Schloss Esterházy Schloss Halbturn Schloss Hof Schloss Orth Schloss Rohrau Schneeberg Schultz Gruppe Schutzhaus Schwechat Schönbrunn See Seefeld Seegrotte Semmering Shen Yun Silvapark Galtür Silvester Silvretta Sisi Ski Ski Amadé Ski amadé Ski)Hit Skicircus Skicircus Saalbach Hinterglemm Sky walk Skyfly Skyglide Skyglider Slazbursko Slovak Lines Slovak lines Smart City Snow Mobile Snow Speed Hill Rac Sonnentherme Spielberg Spieljoch Srnčie ragú St St. Corona am Wechsel St. Lorenzen St. Margarethen St. Martins Therme & Lodge Stadthall Stadthalle Stadtpark Star Wars Start up Stephansdom Stift Klosterneuburg Stubai Stubaital Stuhleck Surf World Cup Surf Worldcup Podersdorf Svet dreva Svätojakubská cesta Swarovs Swarovski Sölden TMR Tafelspitz Tag des Mostes Tannheimer Tal Taxacher Tennengau Terfens The Illusionists The Nightrace The Prodigy The Rolling Stones The World’s 50 Best Restaurants Therme Therme Wien Thermenland Tichá noc Tirol Tirolsko Tirolsko.Achensee Today travel Tom Jones Top Mountain Crosspoint Trnavský kraj Tulln Turracher Höhe Twin City Liner TwinEntreprenuers Törggelen UNESCO Uhudler VIedeň Valentín Vettel Veľká noc Vianoce Vianočné trhy Vianočný trh Viedenská filharmónia Viedenské Alpy Viedenské festivalové týždne Viedenské víno Viedenskí filharmonici Viedenský les Viedenský ľadový sen Viedeň Viedeň.Donauinselfest Viedeň.chlapčenský zbor Vienna Airport Vienna Card Vienna City Marathon Vienna Classic Days Vienna Design Week Vienna Pride Vienna Region Villach Vilsalpsee Voralberg Vorarlberg WAMP Wachau Waldbär Waldviertel Waldviertler Wasserturm Waves Wechsel Wein Weinviertel Weissensee Welt museum Wi Wien Card Wien Museum Wien-Karte Wiener Neustadt Wiener Staatsoper Wiener Stadthalle Wiener WIESN-Fest Wienerwald Wilden Trauben Fest Wildkogel-Arena Wohnbauförderung Wolfgangsee Wolfsthal Wolgangsee World Press Photo Wörthersee Ysperklamm ZOO ZOO Schönbrunn Zahmer Kaiser Zell am See Zeltweg Zillertal Zotter Zugspitz Zábavný park Záhorská Ves Zöblene advent airberlin akcia aspern Die Seestadt Wiens auto autobus autobusová stanica autokino autosalón autoveterán ayurvéda balóny bazén beh beh čertov benzín bez auta bez bariér bežkovanie bežky bicykel bicykle bicyklovanie biokvalita bioprodukt biostrava birdwa bobová dráha bobová dráha Eibl Jet bocian bojové psy budcnosť burza bycikel byty bál bývanie ceny ceny phm cez víkend cezhraničná spolupráca cyklisti cyklistická mapa cyklistika cyklocesta cyklocesty cyklolávka cyklomapa cyklomost cyklotras cyklotrasa cyklovýlet deti detské múzeum detský svet diesel dizajn dobytok dom doprava dovolenka dovolenka na chate dovolenka s deťmi dovolenka so psom dovolenka v Rakúsku dožinky drevo dreziny e-bike elektrické auto elektromobil elektromobilita familotel fašiangy ferrata festival fiaker filharmonici firma fotomaratón freestyle futbal fórum galéria gazdovstvo glamping golf gurmán gurmánsky festival halloween highline179 historické vozidlá horské bicykle hotel hotel Balance ****Superior hrad hrad Forchtenstein hrozno hudba husacina husi husky iconvienna indie jablková štrúdľa jaskyňa jaskyňa Hermannshöhle jazero jazerá jazyková kaviareň jazykový kurz jazz jedlo jeseň joga kajak kam cez víkend kam n kam na lyže kam na víkend kam na výlet kam s deťmi kam ísť vo Viedni kamera v aute karavan karta katamarán kaviareň kemp klzisko kláštor knižnica kokosové pusinky kolobežky kolotoče koláč kompa koncert koncerty kone korč korčuľovanie kočiar kulinárstvo kultúra kurz kvety káva kôň kúpalisko kúpanie kúpele lacné lamy lavína les letecký simulátor letisko letné prázdniny leto lyže lyžovanie lyžovanie na ľadovci lyžovačka lyžovačka pre deti lyžovačka v Rakúsku lístky mak makak makrónky maratón marhule masher medvede megaklzisko metro mobilheim most motorka motorky muzeum mušt múzeum múzeum.Eisenstadt na lyže nafta nemecký jazyk nextbike noc múzeí novoročný koncert nákup nákupy obchod obytný automobil ocenenie ochutnávky ohne okružná cesta opatrovateľka open air opera oranžéria orchidey orol ovocný chlebík park parklet parkovanie perníky pes phm piano pivo pivovar ples plávanie podnikanie podnikanie v Rakúsku polievka porcelán potápanie požičovňa požičovňa bicyklov pre deti prehliadka preteky preukaz prihlásenie prilba práca psie záprahy psy pádlovanie púť raft recept recept na buchty región renovácia rezeň reštaurácia reštaurácia Steire rodina rybárčenie s deťmi safari salsa schlittenhund schloss schloss Cobenzl schwechat sci-fi second hand semafor silvester ski amadé skidoo skoky na lyžiach slnovrat slow food slávnosti snežnice snowboard snowboarding sochy soľná baňa sprievod sprievod čertov start-up startup stavebná pôžička stredovek surf surfovanie svište syr sánkovanie sánkovačka sánky súťaž tanec tekvica tekvice tekvicové slávnosti tenis test therme this human world tip na výle tip na výlet tipy na výlet trh trhanec trhy triatlon túry ubytovanie umenie univerzita učenie jazykov valentín valčík vanilkové rohlíčky varené víno vedci veterány veľtrh veľtrh módy vianoce vianočné trhy vinice vinotéka vlak vodopád vozíčkar vratné fľaše vstupenky vyhliadka vzdelávanie vínna cesta vínne uličky víno výhľad výlet výstava výstava orchideí wellness wolfsthal youtube yžovačka zadarmo založenie zelené oázy zima zmrzlina zoo zoolauf zábava záhrada zámok Eckartsau zámok Kornberg zážitkové záhrady zľava zľavová karta Niederösterreich zľavové karty zľavy ÖBB Ötscher Ötztal čerešne čert čokoládovňa ľadolezenie ľadovec Šnaps Španielska jazdecká škola Špeciálna májová ponuka Schloss Hofu pre seniorov Štajersko Štátna opera šišky škola šnaps špeciality štajersko štrúdľa Židovské múzeum ženský beh