Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.


Logo AustriaSK
ISSN 2453-9589

Jedinečné výletné ciele v Tirolsku

2015-08-02
Kto navštívi Tirolsko, objaví nielen fascinujúci svet hôr, ale nájde tu aj jedinečné výletné ciele. Prinášame vám výber 26 z viac ako 200 výletných cieľov, ktoré odporúčajú domáci.Vonkajšie varhany v meste Kufstein © Tirol Werbung/Bernhard AichnerAlpská zoologická záhrada v Innsbrucku
V žiadnej inej zoo na svete nenájdete viac divokých zvierat žijúcich v Alpách. Už viac ako 50 rokov umožňuje Alpská zoo na úpätí pohoria Innsbrucker Nordkette spoznávanie rozmanitého sveta zvierat horského sveta.

Skokanský mostík Bergisel v Innsbrucku
Ide o jediný skokanský most uprostred mesta. Každý rok sa tu v januári koná turnaj štyroch mostíkov, kde súťažia najlepší skokani sveta.

Ozubnicová úzkorozchodná železnica pri jazere Achensee
Najstaršia parná ozubnicová železnica Európy zavezie hostí z Jenbachu k jazeru Achensee, najväčšiemu jazeru Tirolska.

Zážitkový svet Kugelwald na hore Glungezer
Tešte sa na najväčšiu guličkovú dráhu sveta na hore Glungezer v nadmorskej výške 1.560 m. Dráhy pre drevené gule nájdete v lese v dĺžke 350 metrov v rôznych výškach a zákutiach. Celková plocha tohto obrovského ihriska pre deti i dospelých je 7.000 hektárov.

Vonkajšie varhany v meste Kufstein
V pevnosti Festung Kufstein sa nachádzajú najväčšie vonkajšie varhany sveta s 4.984 píšťalami.

Odlievareň zvonov Grassmayr
Peter Grassmayr vlastní zvonárstvo v Innsbrucku, kde sa odlievajú zvony už viac ako 400 rokov. Medzi zákazníkov firmy patrí najmä cirkev, ktorá nakupuje zvony do svojich kostolov, nachádzajúcich sa vo viac ako sto krajinách sveta. Sídlo firmy je v innsbruckej štvrti Wilten.

Visutý most „Highline 179“ v Reutte
406 metrov meria najdlhší visutý most sveta v tibetskom štýle, ktorý je zapísaný aj v Guinessovej knihe rekordov. Spája zrúcaninu hradu Ehrenberg s pevnosťou Fort Claudia.

 


Zlatá strecha v Innsbrucku © Tirol WerbungZlatá strecha v Innsbrucku
Ide o jedinečnú stavbu v centre Európy. 2.657 pozlátených medených tašiek Zlatej strechy pripomínajú ešte dnes svadbu cisára Maximiliána I. (1459-1519) s Biancou Máriou Sforzou z Milána.

Salaše vo Východnom Tirolsku
Od roku 1212 sa v údolí Arvental vo Východnom Tirolsku, v národnom parku Vysoké Taury vo výške 2.009 m n.m. nachádzajú najstaršie salaše Rakúska. Salaše tvorí dohromady 15 kamenných domov a slúžia dnes ako stajne, sklady a prístrešie pre salašníkov.

Svet krištálov v meste Wattens
V máji tohto roku sa konalo po prestavbe znovuotvorenie fascinujúceho sveta krištálov. Neobvyklá nová inscenácia tohto krištálového zážitkového sveta Swarovski na ploche 7,5 hektárov splní každému tajné túžby a skryté priania a vzbudia emócie.

Paliareň oleja získaného zo zakrpatených borovíc Mack
Už 150 rokov spracováva najstaršia paliareň v údolí Pillerseetal oleje získané zo zakrpatených borovíc, pravých jedličiek a arniky na výrobu vysoko hodnotených prírodných produktov pre krásu a fitness.

Stredoveké strieborné bane vo Schwaze
Spoznajte na vlastnej koži, ako pred 500 rokmi viac ako 10.000 baníkov dolovalo striebro a meď, čo viedlo k tomu, že sa Tirolsko stalo jednou z najbohatších krajín Európy. Mesto Schwaz kedysi bývalo najväčšou baníckou metropolou sveta s viac ako 85 percentami celkovej svetovej produkcie striebra.

Fašiangový dom v meste Nassereith
Najväčší archív masiek Álp sa nachádza v múzeu Fašiangový dom v meste Nassereith. Maškarný sprievod masiek Nassereither Schellerlaufen patrí k najvýznamnejším fašiangom Tirolska a patrí od roku 2012 k nehmotným kultúrnym pamiatkam UNESCO.

Jazero Obernberger See
Pre svoju krásu bolo jazero Obernberger See už v roku 1935 vyhlásené za prírodnú pamiatku. Leží v nadmorskej výške 1.590 m n.m a je tvorené vlastne dvomi jazerami, ktoré vznikli prehistorickým pádom hory Tribulaun. Jazerá sa pri vysokom stave vody spájajú.

Jakubov kríž v údolí Pillerseetal
Presne 29,6 metrov meria najväčší kríž sveta na vrchole hory Buchensteinwand v údolí Pillerseetal, ku ktorému je možné prísť peši. Stojí tu od roku 2014.

 


Kaviareň 3.440 na ľadovci Pitztaler Gletscher © Tirol Werbung/Kathrein VerenaKaviareň 3.440 na ľadovci Pitztaler Gletscher
V najvyššie položenej kaviarni Rakúska sa návštevníci nachádzajú v rovnakej výške ako má Wildspitze, najvyššia hora Severného Tirolska.

Kúpeľný domček s liečivými prameňmi Aigner Badl
Liečivý prameň Aigner Badl v obci Abfaltersbach vo Východnom Tirolsku obsahuje vápníkovo-sulfátovú minerálnu vodu. Kúpeľ v ňom prináša úľavu kĺbom, lieči reumu i bolesti chrbta a uzdravuje malé povrchové zranenia.

Obrovská maľba panoramatického umenia v múzeu Tirol Panorama a Kaiserjägermuseum (cisárske poľovnícke múzeum)
Ide o poslednú zachovalú obrovskú panoramatickú maľbu vystavenú priamo v centre diania. Na 1.000 metroch štvorcových ukazuje panoramatická maľba historickú drámu tretej bitky pri Bergisel počas bojov za slobodu v Tirolsku.

Kostol čiernych mužov / dvorný kostol Hofkirche
K nezabudnuteľným zážitkom návštevníkov Innsbrucku patrí prehliadka interiéru františkánskeho kostola „Hofkirche“, kde je umiestnený náhrobok cisára Maxmiliana I. Okolo veľkého náhrobku, ktorý je obklopený nádhernou mrežou, stojí 28 bronzových sôch v nadživotnej veľkosti. Bronzové sochy, predstavujúce osobnosti z rodu Habsburgovcov a ďalších historických a legendárnych panovníkov európskych dvorov, vytvorilo mnoho významných umelcov svojej doby. Dokonale vytvorené bronzy, ktoré dali kostolu meno „Schwarz-Mander-Kirche“, patria k vrcholným dielam renesančnej plastiky.

Timmelsjoch vysokohorská cesta
Najvyššie položené cestné sedlo Rakúska – Timmelsjoch - leží vo výške 2.509 metrov a vedie z tyrolského údolia Ötztal na druhú stranu do talianskeho údolia Passeiertal. Na viacerých miestach informujú architektonické zaujímavosti o prírode, dejinách, kultúre, spoločnosti a hospodárstve regiónu.

 


Vodopády Umbalfälle vo Východnom Tirolsku © Hohe Tauern - die NationalparkVodopády Umbalfälle vo Východnom Tirolsku
Vodopády Umbalfälle Prägraten v pohorí Vysoké Taury tvoria impozantné a burácajúce horské potoky, ktoré sa v stupňovitých vodopádoch rútia do údolia. Prvá naučná cesta o vodopádoch tu bola otvorená v roke 1976 a odvtedy sem ročne prichádza 50.000 návštevníkov. V údolí Umbaltal v národnom parku Hohe Tauern vyviera rieka Isel, ktorá je poslednou voľne tečúcou ľadovcovou riekou Álp. Vodopády Umbalfälle sú od roku 1991 prírodnou pamiatkou Tirolska.

Tiesňava Wolfsklamm
Táto úžasná, romantická tiesňava Wolfsklamm (Vlčia tiesňava), je považovaná za vôbec najkrajšiu v Alpách. Turistická cesta vedie cez tiesňavu až k barokovému kláštoru St. Georgenberg, ktorý sa vznešene týči na skale nad roklinou. Je to skalnatá roklina divokej horskej riečky, ponad ktorú môžete čiastočne prechádzať po drevených mostoch a schodiskách, zámerne vybudovaných pre návštevníkov. Bezpečná cesta sa stáča raz doľava, hneď zasa doprava a pod vami buráca ľadová voda potoka Stallenbach. Zaujímavé putovanie cez mosty, priepasti a 354 schodov trvá asi 1,5 hodiny.

Lesný výškový lanový park X-Trees v meste Serfaus
Vo výškovej lanovej záhradke Waldseilpark X-Trees, sa vo výške až 14 metrov nad zemou šplháte od plošiny k plošine na deviatich prekážkových trasách. Celý park je veľký ako 1,5 futbalového ihriska a iste sa pobavia ako deti, tak i dospelí.

 


Prírodný dom Villgrater Natur Haus © Villgratner NaturhausPrírodný dom Villgrater Natur Haus
Od roku 1991 je pôvodný statok príkladom a vzorom pre udržateľné hospodárenie. Horské ovce majiteľa p.Josefa Schetta žijú celý rok vonku v nadmorskej výške 2.000 m n.m. Dávajú mäso, mlieko, vlnu na deky, vankúše a mnoho iných výrobkov.

Jak divoký v parku Aurach
Jedná sa o mohutné zviera žijúce v skupine, ktoré dorastá do viac ako 2 metrov výšky v kohútiku a dosahuje hmotnosť približne jednu tonu. Jak divoký je jeden zo zástupcov pravých turov. Zo zmyslových orgánov sa spolieha najmä na veľmi dobre vyvinutý čuch, naopak zrak je jeho slabou stránkou. Jaky nájdeme predovšetkým v tibetských horách, ale tieto exotická zvieratá žijú aj v Tirolsku, presnejšie vo Wildpark Aurach.

Park zakrpatených tirolských borovíc pri Hochzeiger
Hustý les zakrpatených tirolských borovíc chráni už stáročia dedinu Jerzens v údolí Pitztal pred prírodnými úkazmi. Je jasné, že preto v dedine Hochzeiger pri Jerzens bol tento rok otvorený náučný a zážitkový park „ZirbenPark“. Tento park nadchne predovšetkým deti a priblíži im prírodu v údolí Pitztal.Spracoval: Dana Illéšová
Preberať obsah stránky je možné len so súhlasom redakcie. Všetky práva vyhradené.

Viete že...

Sacherova torta alebo sacher je druh čokoládovej torty s marhuľovou marmeládou a čokoládovou polevou. Táto torta jedna z najznámejších kulinárskych špecialít Viedne a jej receptúra je držaná v tajnosti.

Registrácia
pre odber noviniek

Emailová adresa:

Meno:
Priezvisko:

Pre odosielanie newsletterov používame metódu DOUBLE OPT IN. To znamená, že naše e-maily s novinkami budete dostávať iba vtedy, ak v e-maile s potvrdzovacím linkom, ktorý vám zašleme na vašu e-mailovú adresu, potvrdíte aktiváciu služby Newsletter. Ak si nebudete viac želať zasielanie newsletterov, môžete ich zasielanie kedykoľvek zrušiť, a to kliknutím na príslušný link pre odhlásenie z odberu newslettera, umiestnený priamo v každom newsletteri, alebo kontaktovaním našej zodpovednej osoby. Viac o ochrane osobných údajov nájdete » TU «


Kalendár udalostí

« Január 2020
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Február 2020 »
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
1234567

Kategórie

Spolková krajina

Archív

Január 2020 (16)
December 2019 (15)
November 2019 (21)
Október 2019 (22)
September 2019 (19)
August 2019 (19)
Júl 2019 (24)
Jún 2019 (19)
Máj 2019 (21)
Apríl 2019 (21)
Marec 2019 (23)
Február 2019 (21)
Január 2019 (15)
December 2018 (14)
November 2018 (23)
Október 2018 (20)
September 2018 (20)
August 2018 (24)
Júl 2018 (24)
Jún 2018 (22)
Máj 2018 (23)
Apríl 2018 (24)
Marec 2018 (25)
Február 2018 (23)
Január 2018 (25)
December 2017 (22)
November 2017 (25)
Október 2017 (26)
September 2017 (28)
August 2017 (27)
Júl 2017 (22)
Jún 2017 (20)
Máj 2017 (27)
Apríl 2017 (28)
Marec 2017 (24)
Február 2017 (25)
Január 2017 (23)
December 2016 (23)
November 2016 (25)
Október 2016 (28)
September 2016 (23)
August 2016 (30)
Júl 2016 (29)
Jún 2016 (27)
Máj 2016 (26)
Apríl 2016 (23)
Marec 2016 (26)
Február 2016 (21)
Január 2016 (22)
December 2015 (15)
November 2015 (25)
Október 2015 (23)
September 2015 (24)
August 2015 (25)
Júl 2015 (29)
Jún 2015 (26)
Máj 2015 (24)
Apríl 2015 (28)
Marec 2015 (32)
Február 2015 (28)
Január 2015 (30)
December 2014 (22)
November 2014 (29)
Október 2014 (34)
September 2014 (30)
August 2014 (30)
Júl 2014 (28)
Jún 2014 (23)
Máj 2014 (23)
Apríl 2014 (25)
Marec 2014 (12)
Február 2014 (8)
Január 2014 (7)
December 2013 (1)
November 2013 (4)
Október 2013 (5)
September 2013 (11)
August 2013 (6)
Júl 2013 (2)
Máj 2013 (2)
Marec 2013 (5)
Február 2013 (2)

Kľúčové výrazy

1.máj 10Best™ 5fingers AIDS Achensee Admont Airpower Albertina Almabtrieb Alpbachtal Alpkäse Alpy Altaussee Amy Winehouse Angern Annaberg Aqua Terra Aquapulco Ars Electronica Attersee Ausserland Avicii Bad Blumau Bad Kleinkirchheim Baden Beethoven Belveder Berg Bergisel Bezbariérová dovolenka Bike Festival Bio-Markt Freyung Black Sabbath Blockheide Blockheide-Eibenstein Bludisko Blumencorso Bodamské jazero Bodensee Bratislava Bratislavský región Bregenz Wald BregenzWald Bregenzerwald Burgenland Burgenland Card Burgenwelt Ehrenberg Buskers festival Bärenschützklamm Carmen Carnuntum Centrope Chlieb a víno Christmas in Vienna Cisárov trhanec Cittàslow City Liner Citybike Conchita Wurst DAC DC Tower Dachstein Das Wiener Stadtfest Designer Outlet Center Detské hotely Dinner in the Sky Dni Afriky Doln0 Rakúsko Dolné Rakúsko Dolné rakúsko Dolomity Dom mora Dominique Perrault Donau Donau-Auen Donauinsel Donauinselfest Donaukanal Donauturm Drachenfest Draisinentour Dunaj Dúhový sprievod Dürer Eckartsau Eisenstadt Eisriesenwelt Eistraum Ekohospodárstvo Enns Ennstal Classic Ermitáž Ernst Happel Erzberg Eselpark Esterházy Europride Eurovision Eurovision Song Content Eurovision Song Contest EurovisionSong Contest Eurovízia F1 FAIRTRADE FIS Faaker am See Faaker see Fabergé Fahrrad Wien Falkensteiner Fallbach Familienskiland St. Corona Familyfun Familypark Fashion week Ferien Messe 20 Fest Wochen Feuerstein Filzmoos Formula 1 Formula Snow František Jozef Frittatensuppe Férový trh chutí Galleria Danubia Gargellen Garten Tulln Gastein Gebetsroither Germsuppe) Gesäuse Gmund Gmunden Gmünd Goisern Gols Gosau Grafenegg Graz Grossarl Großglocknerská vysokohorská cesta Grundlsee HIV Hainburg Halbturn Hall Halloween Hallstatt Harley Davidson Haus der Natur Haus des Meeres Herberstein Hinterbrühl Hinterstoder-Wurzeralm Hintertux Hintertux Gletscher HoHo Hochkar Hochkönig Hochkössen Hochpustertal Hochsteiermark Hochzillertal Hof Hofburg Hofreitschule Hohe Salve Hohe Tauern Horné Rakúsko Hundeführerschein Häupl ITF ITF Slovakiatour Illmitz Imst Incheba Innerkrems Innsbruck Intersport Iron Maiden Ischgl Jablková štrúdľa Jazz Fest Jedenspeigen Jois Kaiserschmarrn Kaiserwinkl Kamptal Kaprun Katedrála Sv.Štefana Katschberg Kaunertal Kellerjoch Keltenfest Keltská noc ohňa Kinderhotel Kinderhotels Kirchberg Kittenberger Kittsee Kitzbühel Kitzst Klagenfurt Kletzenbrot Klezmore Klosterneuburg Konská sila Konzerthaus Korutánsko Kraftwerk Krampuslauf Krimmel Kronplatz Kufstein Kulinartika Kulinárske Kulinárske festivaly Kunsthistorisches Museum Kunstsupermarkt Käsemacher Kölnbrein Königsleiten Kühtai Künstlerhaus LEVEL LUMI Landeck Late Night Shopping Laxenburg Lech Zürs am Arlberg Leitha Leogang Lesachtal Leto Liesertal Life Ball Linz Lockenhaus Längenfeld MAMUZ MAMUZ Schloss Asparn/Zaya MHD Madame Tussauds Maifest Malta Malta Hochalmstraße Maltatal Marchegg Marchfeld Mariahilfer Mariazell Martins Therme Medvedia roklina Messe Michael Häupl Michelangelo Millstätter See Minimundus Mistelbach Monatfon Montafon Mostviertel Mozart Murau Murtal MuseumsQuartier Museumsdorf Museumsquartier Mária Terézia Módny palác Mölltaler Gletscher Mörbisch Mühlviertel NACHT DER KELTISCHEN FEUER NIKI Napoleon Narzissenfest Nassfeld Natur im Garten Naturhistorisches Museu Neusiedler Neusiedler See Neusiedler See Card Neusiedler see Neusiedlerse Neusiedlersee Niedersulz Niederweiden Niederösterreich Nitro Circus Nonseum Nova Rock Nova Rock Festival Nussfest NÖVOG OBB Oggau Oktoberfest Opatrovateľstvo Opernball Orth Osterfest Ostermarkt Parené buchty Parndorf Paznaun Pfänderbahn Photo Marathon Pillersee Pitztal Planai Planai Classic Podersdorf Pokémon Porsche Poysdorf Prater Praterrummel Prellenkirchen Pressburger Zeitung Presseger See Pressegger See Prince Pruggern Práter Prírodný park Sölktäler Prírodovedné múzeum Puchberg Purbach Pöstlingberg RADpaRADe Radstadt Radweg Railjet xpress Rakúske kultúrne fórum Rakúsko Ramsau Ramsau am Dachstein Rathausplatz Rauris Rax Raxalpe Red Bull RegioInfoPoint RegioJet Regióny pôžitkov Rehragout in Ribiselrahm Rembra Restaurantwoche Retz Rimania Ringstrasse Ringstraße Robot Challenge 2014 Rock In Vienna Rock in Vienna Romantik Hotels & Restaurants Rosenburg Ruefa Runtastic Rupertikirtag Rust Röthelstein SONDAR SPA Saalachtal Saalbach Hinterglem Saalbach-Hinterglemm Sacherova torta Salzburg Salzburgeland Salzburger Nockerl Salzburgerland Salzburgring Salzbursko Salzkammergut Salzurgerland Samson Schallaburg Schladmin Schladming Schladming-Dach Schloss Asparn Schloss Asparn/Zaya Schloss Dürnkrut Schloss Eckartsau Schloss Esterházy Schloss Halbturn Schloss Hof Schloss Orth Schloss Rohrau Schneeberg Schultz Gruppe Schutzhaus Schwechat Schönbrunn See Seefeld Seegrotte Semmering Shen Yun Silvapark Galtür Silvester Silvretta Sisi Ski Ski Amadé Ski amadé Ski)Hit Skicircus Skicircus Saalbach Hinterglemm Sky walk Skyfly Skyglide Skyglider Slazbursko Slovak Lines Slovak lines Smart City Snow Mobile Snow Speed Hill Rac Sonnentherme Spielberg Spieljoch Srnčie ragú St St. Corona am Wechsel St. Lorenzen St. Margarethen St. Martins Therme & Lodge Stadthall Stadthalle Stadtpark Star Wars Start up Stephansdom Stift Klosterneuburg Stubai Stubaital Stuhleck Surf World Cup Surf Worldcup Podersdorf Svet dreva Svätojakubská cesta Swarovs Swarovski Sölden TMR Tafelspitz Tag des Mostes Tannheimer Tal Taxacher Tennengau Terfens The Illusionists The Nightrace The Prodigy The Rolling Stones The World’s 50 Best Restaurants Therme Therme Wien Thermenland Tichá noc Tirol Tirolsko Tirolsko.Achensee Today travel Tom Jones Top Mountain Crosspoint Trnavský kraj Tulln Turracher Höhe Twin City Liner TwinEntreprenuers Törggelen UNESCO Uhudler VIedeň Valentín Vettel Veľká noc Vianoce Vianočné trhy Vianočný trh Viedenská filharmónia Viedenské Alpy Viedenské festivalové týždne Viedenské víno Viedenskí filharmonici Viedenský les Viedenský ľadový sen Viedeň Viedeň.Donauinselfest Viedeň.chlapčenský zbor Vienna Airport Vienna Card Vienna City Marathon Vienna Classic Days Vienna Design Week Vienna Pride Vienna Region Villach Vilsalpsee Voralberg Vorarlberg WAMP Wachau Waldbär Waldviertel Waldviertler Wasserturm Waves Wechsel Wein Weinviertel Weissensee Welt museum Wi Wien Card Wien Museum Wien-Karte Wiener Neustadt Wiener Staatsoper Wiener Stadthalle Wiener WIESN-Fest Wienerwald Wilden Trauben Fest Wildkogel-Arena Wohnbauförderung Wolfgangsee Wolfsthal Wolgangsee World Press Photo Wörthersee Ysperklamm ZOO ZOO Schönbrunn Zahmer Kaiser Zell am See Zeltweg Zillertal Zotter Zugspitz Zábavný park Záhorská Ves Zöblene advent airberlin akcia aspern Die Seestadt Wiens auto autobus autobusová stanica autokino autosalón autoveterán ayurvéda balóny bazén beh beh čertov benzín bez auta bez bariér bežkovanie bežky bicykel bicykle bicyklovanie biokvalita bioprodukt biostrava birdwa bobová dráha bobová dráha Eibl Jet bocian bojové psy budcnosť burza bycikel byty bál bývanie ceny ceny phm cez víkend cezhraničná spolupráca cyklisti cyklistická mapa cyklistika cyklocesta cyklocesty cyklolávka cyklomapa cyklomost cyklotras cyklotrasa cyklovýlet deti detské múzeum detský svet diesel dizajn dobytok dom doprava dovolenka dovolenka na chate dovolenka s deťmi dovolenka so psom dovolenka v Rakúsku dožinky drevo dreziny e-bike elektrické auto elektromobil elektromobilita familotel fašiangy ferrata festival fiaker filharmonici firma fotomaratón freestyle futbal fórum galéria gazdovstvo glamping golf gurmán gurmánsky festival halloween highline179 historické vozidlá horské bicykle hotel hotel Balance ****Superior hrad hrad Forchtenstein hrozno hudba husacina husi husky iconvienna indie jablková štrúdľa jaskyňa jaskyňa Hermannshöhle jazero jazerá jazyková kaviareň jazykový kurz jazz jedlo jeseň joga kajak kam cez víkend kam n kam na lyže kam na víkend kam na výlet kam s deťmi kam ísť vo Viedni kamera v aute karavan karta katamarán kaviareň kemp klzisko kláštor knižnica kokosové pusinky kolobežky kolotoče koláč kompa koncert koncerty kone korč korčuľovanie kočiar kulinárstvo kultúra kurz kvety káva kôň kúpalisko kúpanie kúpele lacné lamy lavína les letecký simulátor letisko letné prázdniny leto lyže lyžovanie lyžovanie na ľadovci lyžovačka lyžovačka pre deti lyžovačka v Rakúsku lístky mak makak makrónky maratón marhule masher medvede megaklzisko metro mobilheim most motorka motorky muzeum mušt múzeum múzeum.Eisenstadt na lyže nafta nemecký jazyk nextbike noc múzeí novoročný koncert nákup nákupy obchod obytný automobil ocenenie ochutnávky ohne okružná cesta opatrovateľka open air opera oranžéria orchidey orol ovocný chlebík park parklet parkovanie perníky pes phm piano pivo pivovar ples plávanie podnikanie podnikanie v Rakúsku polievka porcelán potápanie požičovňa požičovňa bicyklov pre deti prehliadka preteky preukaz prihlásenie prilba práca psie záprahy psy pádlovanie púť raft recept recept na buchty región renovácia rezeň reštaurácia reštaurácia Steire rodina rybárčenie s deťmi safari salsa schlittenhund schloss schloss Cobenzl schwechat sci-fi second hand semafor silvester ski amadé skidoo skoky na lyžiach slnovrat slow food slávnosti snežnice snowboard snowboarding sochy soľná baňa sprievod sprievod čertov start-up startup stavebná pôžička stredovek surf surfovanie svište syr sánkovanie sánkovačka sánky súťaž tanec tekvica tekvice tekvicové slávnosti tenis test therme this human world tip na výle tip na výlet tipy na výlet trh trhanec trhy triatlon túry ubytovanie umenie univerzita učenie jazykov valentín valčík vanilkové rohlíčky varené víno vedci veterány veľtrh veľtrh módy vianoce vianočné trhy vinice vinotéka vlak vodopád vozíčkar vratné fľaše vstupenky vyhliadka vzdelávanie vínna cesta vínne uličky víno výhľad výlet výstava výstava orchideí wellness wolfsthal youtube yžovačka zadarmo založenie zelené oázy zima zmrzlina zoo zoolauf zábava záhrada zámok Eckartsau zážitkové záhrady zľava zľavová karta Niederösterreich zľavové karty zľavy ÖBB Ötscher Ötztal čerešne čert čokoládovňa ľadolezenie ľadovec Šnaps Španielska jazdecká škola Špeciálna májová ponuka Schloss Hofu pre seniorov Štajersko Štátna opera šišky škola šnaps špeciality štajersko štrúdľa Židovské múzeum ženský beh