Logo AustriaSK
ISSN 2453-9589

Otestovali sme *** Kinderhotel Benjamin v Malte

2016-07-22
Približne 390 kilometrov juhozápadne od slovenských hraníc nájdete raj pre deti, ale vlastne aj pre dospelých. O deti je postarané a dospelí môžu relaxovať. Uprostred nádhernej prírody sa nachádza rodinný hotel, veľký tak akurát.*** Kinderhotel Benjamin © Austria.skS malým dieťaťom nie je sranda ísť na dovolenku. Tí, ktorí majú rodinnú chatu, majú vyhraté. A ostatní si len povzdychnú, veď dieťa rastie rýchlo, o dva-tri roky pôjdeme... Pretože nie každý hotel rád vidí maličké deti s ohľadom na svojich ďalších hostí. A keď aj nájdete kompromisné ubytovanie a pobalíte dieťaťu všetko potrebné (plienky, detské výživy, kaše, pol skrine oblečenia, hračky, kočík,...), hneď je plné auto. Aj preto sú v Rakúsku tzv. detské hotely. Rodičia vezmú len to najnutnejšie a všetko ostatné poskytne detský hotel - dokonca aj kočík. My sme otestovali takýto hotel v Korutánsku, v blízkosti malej dedinky Malta.

 


*** Kinderhotel Benjamin, Kerstin Pirker s mamou © Austria.sk*** Kinderhotel Benjamin je od svojho vzniku orientovaný na rodiny s deťmi. Nemajú vekovo obmedzené, od koľkých rokov môže prísť najmladší hosť. Dokonca deti do troch rokov majú ubytovanie a stravu celkom zadarmo. O hotel sa stará už tretia generácia rodiny Pirker a vďaka Kerstin je už tretí rok aj biohotelom. To znamená, že všetky suroviny, z ktorých sa varí a jedlo, ktoré podávajú má bio kvalitu. Všetko pochádza z regiónu, vajíčka sú od ich sliepok a ryby si chovajú v tajchu hneď pri hoteli. Hotel má svoj vlastný prameň pitnej vody, ktorý chutí fakt výborne. V priestoroch hotela je zákaz fajčenia.

 


*** Kinderhotel Benjamin, detské herne © Austria.sk


Na prízemí hotela sa nachádza veľká detská herňa s preliezkami, šmykľavkou a guličkami, menšia herňa pre najmenšie detičky, kino a veľká herňa - tzv. škôlka. V tomto detskom kráľovstve deti nájdu množstvo hračiek pre dievčatká aj chlapcov, stolné hry, kreatívne hry,... Počas pracovných dní ich tu sprevádza aj maskot Benjamin, ktorý spolu s animátormi vymýšľa a zabezpečuje pre deti program od rána do večera. Všetko je v rámci ceny ubytovania.

 


*** Kinderhotel Benjamin, bazén, sauna, solárium © Austria.skV hoteli je aj bazén, kde sa môžu deti vyšantiť so svojimi rodičmi. V jeho tesnej blízkosti je aj mini bazénik pre najmenších. K dispozícii je aj sauna a solárium. Medzi novinky hotela patrí výučba plávania bábätok a zdravotná masáž - či malinkých bábätok alebo dospelých.

 


*** Kinderhotel Benjamin, vnútorná záhrada © Austria.sk

 Počas slnečných dní je využívaná vnútorná záhrada na oddych, slnenie na lehátkach. Deti sa môžu zahrať v pieskovisku, ktoré je situované v tieni. Aj tu majú k dispozícii všetko, čo potrebujú na stavanie, kopanie a skrášľovanie pieskových výtvorov. Záhrada je uzavretá z každej strany, deti nemajú kam svojvoľne odísť.

 


*** Kinderhotel Benjamin, zvieracia farma © Austria.skHotel Benjamin vie ako potešiť a zaujať deti - nájdete tu malú zvieraciu farmu s morskými prasiatkami, zajacami, sliepkami, poníkmi, kozami a ovcami. Deti ich môžu hladkať, kŕmiť, voziť sa na poníkoch...

 


*** Kinderhotel Benjamin, ihrisko © Austria.skAk ich to prestane baviť, môžu sa hojdať, či využívať odrážadlá a trojkolky, ktoré tu majú k dispozícii. Alebo sa zabaviť na veľkom nafukovacom hrade. Deti tu majú aj svoju vlastnú záhradku so zeleninou a bylinkami, kde sa môžu o rastliny starať. Naučia sa tak, že zelenina nerastie v obchodoch...

 


*** Kinderhotel Benjamin, interiér © Austria.skVšetky izby sú vybavené detskou postieľkou, prebaľovacím pultom, plienkami, ohrievačkou vody, podbradníkmi,... Ubytovanie si môžete vyberať podľa toho, aké vám vyhovuje - od jednej spoločnej izby po rodinný typ - obývačka + detská izba. Samozrejme, každá izba má samostatnú kúpeľňu, toaletu a balkón. Z našej izby sme mali výhľad na tri menšie vodopády. Na WC je k dispozícii nočník a zmenšovač na toaletu. Na chodbe je kuchynský kút pre rodičov s chladničkou, kde si môžu pripraviť napr. umelé mlieko, či inú stravu pre najmenších. Kočíky majú svoje parkovacie miesto vo vnútri hneď sa recepciou.

 


*** Kinderhotel Benjamin, jedáleň © Austria.skStrava bude chutiť aj prieberčivým jedákom. My sme mali polpenziu - z raňajkového bufetu sme si mohli vyberať podľa chuti: rôzne druhy čajov, kávu, kakao, mlieko, nealkoholické nápoje, ovocné šťavy, cereálie, ovocný šalát, množstvo rôznej sezónnej zeleniny, syry, vajíčka, praženica, šunky, salámy, mäsá, rôzne džemy, domácu nutelu, detské kašičky, detské výživy,... V jedálni sú k dispozícii viaceré typy detských stoličiek, z ktorých sa malých návštevníkom pohodlne je. Na stole nás čakali ráno hotelové farebné noviny, kde sme sa dozvedeli aké bude počasie, čo sa kde a o koľkej koná zaujímavé v okolí, odporúčania na výlet. Zároveň bol priložený aj jedálny lístok, z ktorého sme si vybrali hlavné jedlo na večeru. K dispozícii je vždy bufet so šalátmi, polievkou, ovocím a nealko nápojmi (pivo a víno sa platí extra, nie je zahrnuté v polpenzii, či plnej penzii). Deti majú zakaždým k dispozícii svoje detské menu - to si môžu samé naberať z bufetu do krásnych detských tanierikov, alebo im pomôžu rodičia. Rodičia a väčšie deti si môžu vyberať z menu, kde je na výber trojo hlavných jedál. Varia výborne, akoby ste boli na návšteve u rodinných priateľov. V rámci ponuky sme si mohli nakombinovať jedlá podľa nášho výberu.

V okolitých lesoch žijú jelene, srny, líšky, kamzíky,... Medveďov sa pri potulkách obávať nemusíte. Majiteľka Kerstin nám povedala, že do tejto časti Rakúska chodia veľmi radi poľovníci. Ak v menu budú ponúkať jedlá zo srnca či jeleňa, odporúčame vám ochutnať.

 


*** Kinderhotel Benjamin, výlety do okolia © Austria.skNa výlety do okolia môžete chodiť sami, alebo aj s profesionálnymi sprievodcami, ktorí vás zavedú na najkrajšie miesta a porozprávajú vám všetko o jedinečnej faune a flóre v okolí. Tu je ale možno problém pre našinca jazyková bariéra. Hotel sa nachádza na dobrom mieste, odkiaľ je všade pomerne blízko. Už pri príchode, len pár minút od hotela, sme si cestou priamo z auta všimli obrovský vodopád Fallbach, kde sa nachádza vodný zážitkový svet. Hneď sme sa k nemu vybrali. Fallbach je najvyšší voľne padajúci vodopád v Rakúsku. V celom údolí je viacero nádherných vodopádov.

Ďalším zaujímavým zážitkom je pre deti Eselpark, ktorý je o kúsok ďalej od Fallbachu. Takisto sa nachádza blízko cesty, všimnete si ho hneď. Deti (aj dospelí) môžu do sýtosti hladkať viac ako sto zvierat, ktoré sú tu.

Zastavili sme sa aj v malom mestečku Gmünd, v ktorom žije asi 2.600 obyvateľov. Dominantou je hrad Alte Burg (ktorý si pamätá nájazdy Turkov, vstup zadarmo) a známe je vďaka múzeu Porsche. Prvý automobil nesúci meno Porsche vznikol práve v Gmünde, keď tu pôsobila medzi rokmi 1944 a 1950 konštrukčná kancelária Ferdinanda Porsche.

Vynechať by ste však nemali vysokohorskú "Malta Hochalmstraße". Je to cesta, ktorá vás privedie do výšky 1.993 metrov n.m. k najvyššie položenej priehrade a zároveň aj najväčšej v Rakúsku - Kölnbrein. Dostať sa k nej je malým dobrodružstvom: 14,4 km dlhá cesta plná serpentín, vedúca cez šesť tunelov vytesaných do skaly. Na vrchole je hotel Berghotel Malta a obrovská priehrada s atrakciou Airwalk. Pre nás bola nezabudnuteľná aj vďaka počasiu, keď sme uprostred júla zažili silnú víchricu a sneženie.

O detskom hoteli Benjamin sme už pred časom písali: Medvedia sila detskej dovolenky. *** Kinderhotel Benjamin hodnotíme výborne - má výbornú polohu, majitelia a personál robia svoju prácu s láskou a je to cítiť na každom kroku, na každom detaile... V sprchovom kúte je na sprchovom kohútiku teplotná poistka, aby sa dieťa neobarilo, keď bude narábať s vodou. Pri schodoch sú detské bráničky s detskými poistkami takisto, v herni pre najmenších sú steny otapacírované, aby si pri prvých nesmelých krôčikoch neodniesli na pamiatku hrču na čele. Rodičia sa nemusia stresovať, že doma niečo zabudli, pretože tu nájdu všetko potrebné. Deťom sa tu tak páči, že sa im nechce chodiť z hotela preč na vychádzky. A keď sú deti šťastné, je aj rodič.
Dĺžku a čas pobytu si môžete vybrať - je na vás, či prídete na dve noci uprostred týždňa, alebo na päť či desať. S majiteľmi sa dá vždy dohodnúť, častokrát sú veľmi zaujímavé aj pobytové balíčky, ktoré pripravujú. Hlavná sezóna je v lete a na jeseň, počas zimy k ubytovaniu (v rámci ceny) poskytujú aj lyžiarsku permanentku do lyžiarskeho strediska Katschberg. V hoteli sa dohovoríte nemecky a anglicky.

Hotel hodnotíme piatimi hviezdičkami: 1.lokalita, 2.vybavenie a zameranie hotela, 3. čistota, 4.kvalitná strava, 5.možnosti vyžitia v okolí.
Určite sa sem radi vrátime.*** Kinderhotel Benjamin
Familie Pirker
Brandstatt 30
A-9854 Malta
Tel: +43 4733 362
www.kinderhotel-benjamin.at


Autor: text - Dana Illéšová
Spracoval: foto, video - Marian Illéš
Preberať obsah stránky je možné len so súhlasom redakcie. Všetky práva vyhradené.

Viete že...

V Rakúsku je okrem bežných pozdravov v nemčine (napr. "Guten Tag!" = "Dobrý deň!") často používaná aj fráza "Grüß Gott!" = "Pozdrav pánboh!", ktorú možno použiť počas celého dňa. Odpoveďou na tento pozdrav je taktiež "Grüß Gott!".

Registrácia
pre odber noviniek

Emailová adresa:

Meno:
Priezvisko:

Pre odosielanie newsletterov používame metódu DOUBLE OPT IN. To znamená, že naše e-maily s novinkami budete dostávať iba vtedy, ak v e-maile s potvrdzovacím linkom, ktorý vám zašleme na vašu e-mailovú adresu, potvrdíte aktiváciu služby Newsletter. Ak si nebudete viac želať zasielanie newsletterov, môžete ich zasielanie kedykoľvek zrušiť, a to kliknutím na príslušný link pre odhlásenie z odberu newslettera, umiestnený priamo v každom newsletteri, alebo kontaktovaním našej zodpovednej osoby. Viac o ochrane osobných údajov nájdete » TU «


Kalendár udalostí

« Február 2020
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
2345678
Marec 2020 »
2425262728291
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Kategórie

Spolková krajina

Archív

Február 2020 (22)
Január 2020 (25)
December 2019 (15)
November 2019 (21)
Október 2019 (22)
September 2019 (19)
August 2019 (19)
Júl 2019 (24)
Jún 2019 (19)
Máj 2019 (21)
Apríl 2019 (21)
Marec 2019 (23)
Február 2019 (21)
Január 2019 (15)
December 2018 (14)
November 2018 (23)
Október 2018 (20)
September 2018 (20)
August 2018 (24)
Júl 2018 (24)
Jún 2018 (22)
Máj 2018 (23)
Apríl 2018 (24)
Marec 2018 (25)
Február 2018 (23)
Január 2018 (25)
December 2017 (22)
November 2017 (25)
Október 2017 (26)
September 2017 (28)
August 2017 (27)
Júl 2017 (22)
Jún 2017 (20)
Máj 2017 (27)
Apríl 2017 (28)
Marec 2017 (24)
Február 2017 (25)
Január 2017 (23)
December 2016 (23)
November 2016 (25)
Október 2016 (28)
September 2016 (23)
August 2016 (30)
Júl 2016 (29)
Jún 2016 (27)
Máj 2016 (26)
Apríl 2016 (23)
Marec 2016 (26)
Február 2016 (21)
Január 2016 (22)
December 2015 (15)
November 2015 (25)
Október 2015 (23)
September 2015 (24)
August 2015 (25)
Júl 2015 (29)
Jún 2015 (26)
Máj 2015 (24)
Apríl 2015 (28)
Marec 2015 (32)
Február 2015 (28)
Január 2015 (30)
December 2014 (22)
November 2014 (29)
Október 2014 (34)
September 2014 (30)
August 2014 (30)
Júl 2014 (28)
Jún 2014 (23)
Máj 2014 (23)
Apríl 2014 (25)
Marec 2014 (12)
Február 2014 (8)
Január 2014 (7)
December 2013 (1)
November 2013 (4)
Október 2013 (5)
September 2013 (11)
August 2013 (6)
Júl 2013 (2)
Máj 2013 (2)
Marec 2013 (5)
Február 2013 (2)

Kľúčové výrazy

1.máj 10Best™ 5fingers AIDS Achensee Admont Airpower Albertina Almabtrieb Alpbachtal Alpkäse Alpy Altaussee Amy Winehouse Angern Annaberg Aqua Terra Aquapulco Arnold Schwarzenegger Ars Electronica Attersee Ausserland Avicii Bad Blumau Bad Kleinkirchheim Baden Beethoven Belveder Berg Bergisel Bezbariérová dovolenka Bike Festival Bio-Markt Freyung Black Sabbath Blockheide Blockheide-Eibenstein Bludisko Blumencorso Bodamské jazero Bodensee Bratislava Bratislavský región Bregenz Wald BregenzWald Bregenzerwald Burgenland Burgenland Card Burgenwelt Ehrenberg Buskers festival Bärenschützklamm Carmen Carnuntum Centrope Chlieb a víno Christmas in Vienna Cisárov trhanec Cittàslow City Liner Citybike Conchita Wurst DAC DC Tower Dachstein Das Wiener Stadtfest Designer Outlet Center Detské hotely Dinner in the Sky Dni Afriky Doln0 Rakúsko Dolné Rakúsko Dolné rakúsko Dolomity Dom mora Dominique Perrault Donau Donau-Auen Donauinsel Donauinselfest Donaukanal Donauturm Drachenfest Draisinentour Dunaj Dúhový sprievod Dürer Eckartsau Eisenstadt Eisriesenwelt Eistraum Ekohospodárstvo Enns Ennstal Classic Ermitáž Ernst Happel Erzberg Eselpark Esterházy Europride Eurovision Eurovision Song Content Eurovision Song Contest EurovisionSong Contest Eurovízia F1 FAIRTRADE FIS Faaker am See Faaker see Fabergé Fahrrad Wien Falkensteiner Fallbach Familienskiland St. Corona Familyfun Familypark Fashion week Ferien Messe 20 Fest Wochen Feuerstein Filzmoos Formula 1 Formula Snow František Jozef Frittatensuppe Férový trh chutí Galleria Danubia Gargellen Garten Tulln Gastein Gebetsroither Germsuppe) Gesäuse Gmund Gmunden Gmünd Goisern Gols Gosau Grafenegg Graz Grossarl Großglocknerská vysokohorská cesta Grundlsee HIV Hainburg Halbturn Hall Halloween Hallstatt Harley Davidson Haus der Natur Haus des Meeres Herberstein Hinterbrühl Hinterstoder-Wurzeralm Hintertux Hintertux Gletscher HoHo Hochkar Hochkönig Hochkössen Hochpustertal Hochsteiermark Hochzillertal Hof Hofburg Hofreitschule Hohe Salve Hohe Tauern Horné Rakúsko Hundeführerschein Häupl ITF ITF Slovakiatour Illmitz Imst Incheba Innerkrems Innsbruck Intersport Iron Maiden Ischgl Jablková štrúdľa Jazz Fest Jedenspeigen Jois Kaiserschmarrn Kaiserwinkl Kamptal Kaprun Katedrála Sv.Štefana Katschberg Kaunertal Kellerjoch Keltenfest Keltská noc ohňa Kinderhotel Kinderhotels Kirchberg Kittenberger Kittsee Kitzbühel Kitzst Klagenfurt Kletzenbrot Klezmore Klosterneuburg Konská sila Konzerthaus Korutánsko Kraftwerk Krampuslauf Krimmel Kronplatz Kufstein Kulinartika Kulinárske Kulinárske festivaly Kunsthistorisches Museum Kunstsupermarkt Käsemacher Kölnbrein Königsleiten Kühtai Künstlerhaus LEVEL LUMI Landeck Late Night Shopping Laxenburg Lech Zürs am Arlberg Leitha Leogang Lesachtal Leto Liesertal Life Ball Linz Lockenhaus Längenfeld MAMUZ MAMUZ Schloss Asparn/Zaya MHD Madame Tussauds Maifest Malta Malta Hochalmstraße Maltatal Marchegg Marchfeld Mariahilfer Mariazell Martins Therme Medvedia roklina Messe Messe Tulln Michael Häupl Michelangelo Millstätter See Minimundus Mistelbach Monatfon Montafon Mostviertel Mozart Murau Murtal MuseumsQuartier Museumsdorf Museumsquartier Mária Terézia Módny palác Mölltaler Gletscher Mörbisch Mühlviertel NACHT DER KELTISCHEN FEUER NIKI Napoleon Narzissenfest Nassfeld Natur im Garten Naturhistorisches Museu Neusiedler Neusiedler See Neusiedler See Card Neusiedler see Neusiedlerse Neusiedlersee Niedersulz Niederweiden Niederösterreich Nitro Circus Nonseum Nova Rock Nova Rock Festival Nussfest NÖVOG OBB Oggau Oktoberfest Opatrovateľstvo Opernball Orth Osterfest Ostermarkt Parené buchty Parndorf Paznaun Pfänderbahn Photo Marathon Pillersee Pitztal Planai Planai Classic Podersdorf Pokémon Porsche Poysdorf Prater Praterrummel Prellenkirchen Pressburger Zeitung Presseger See Pressegger See Prince Pruggern Práter Prírodný park Sölktäler Prírodovedné múzeum Puchberg Purbach Pöstlingberg RADpaRADe Radstadt Radweg Railjet xpress Rakúske kultúrne fórum Rakúsko Ramsau Ramsau am Dachstein Rathausplatz Rauris Rax Raxalpe Red Bull RegioInfoPoint RegioJet Regióny pôžitkov Rehragout in Ribiselrahm Rembra Restaurantwoche Retz Rimania Ringstrasse Ringstraße Robot Challenge 2014 Rock In Vienna Rock in Vienna Romantik Hotels & Restaurants Rosenburg Ruefa Runtastic Rupertikirtag Rust Röthelstein SONDAR SPA Saalachtal Saalbach Hinterglem Saalbach-Hinterglemm Sacherova torta Salzburg Salzburgeland Salzburger Nockerl Salzburgerland Salzburgring Salzbursko Salzkammergut Salzurgerland Samson Schallaburg Schladmin Schladming Schladming-Dach Schloss Asparn Schloss Asparn/Zaya Schloss Dürnkrut Schloss Eckartsau Schloss Esterházy Schloss Halbturn Schloss Hof Schloss Orth Schloss Rohrau Schneeberg Schultz Gruppe Schutzhaus Schwechat Schönbrunn See Seefeld Seegrotte Semmering Shen Yun Silvapark Galtür Silvester Silvretta Sisi Ski Ski Amadé Ski amadé Ski)Hit Skicircus Skicircus Saalbach Hinterglemm Sky walk Skyfly Skyglide Skyglider Slazbursko Slovak Lines Slovak lines Smart City Snow Mobile Snow Speed Hill Rac Sonnentherme Spielberg Spieljoch Srnčie ragú St St. Corona am Wechsel St. Lorenzen St. Margarethen St. Martins Therme & Lodge Stadthall Stadthalle Stadtpark Star Wars Start up Stephansdom Stift Klosterneuburg Stubai Stubaital Stuhleck Surf World Cup Surf Worldcup Podersdorf Svet dreva Svätojakubská cesta Swarovs Swarovski Sölden TMR Tafelspitz Tag des Mostes Tannheimer Tal Taxacher Tennengau Terfens The Illusionists The Nightrace The Prodigy The Rolling Stones The World’s 50 Best Restaurants Therme Therme Wien Thermenland Tichá noc Tirol Tirolsko Tirolsko.Achensee Today travel Tom Jones Top Mountain Crosspoint Trnavský kraj Tulln Turracher Höhe Twin City Liner TwinEntreprenuers Törggelen UNESCO Uhudler VIedeň Valentín Vettel Veľká noc Vianoce Vianočné trhy Vianočný trh Viedenská filharmónia Viedenské Alpy Viedenské festivalové týždne Viedenské víno Viedenskí filharmonici Viedenský les Viedenský ľadový sen Viedeň Viedeň.Donauinselfest Viedeň.chlapčenský zbor Vienna Airport Vienna Card Vienna City Marathon Vienna Classic Days Vienna Design Week Vienna Pride Vienna Region Villach Vilsalpsee Voralberg Vorarlberg WAMP Wachau Waldbär Waldviertel Waldviertler Wasserturm Waves Wechsel Wein Weinviertel Weissensee Welt museum Wi Wien Card Wien Museum Wien-Karte Wiener Neustadt Wiener Staatsoper Wiener Stadthalle Wiener WIESN-Fest Wienerwald Wilden Trauben Fest Wildkogel-Arena Wohnbauförderung Wolfgangsee Wolfsthal Wolgangsee World Press Photo Wörthersee Ysperklamm ZOO ZOO Schönbrunn Zahmer Kaiser Zell am See Zeltweg Zillertal Zotter Zugspitz Zábavný park Záhorská Ves Zöblene advent airberlin akcia aspern Die Seestadt Wiens auto autobus autobusová stanica autokino autosalón autoveterán ayurvéda balóny bazén beh beh čertov benzín bez auta bez bariér bežkovanie bežky bicykel bicykle bicyklovanie biokvalita bioprodukt biostrava birdwa bobová dráha bobová dráha Eibl Jet bocian bojové psy budcnosť burza bycikel byty bál bývanie ceny ceny phm cez víkend cezhraničná spolupráca cyklisti cyklistická mapa cyklistika cyklocesta cyklocesty cyklolávka cyklomapa cyklomost cyklotras cyklotrasa cyklovýlet deti detské múzeum detský svet diesel dizajn dobytok dom doprava dovolenka dovolenka na chate dovolenka s deťmi dovolenka so psom dovolenka v Rakúsku dožinky drevo dreziny e-bike elektrické auto elektromobil elektromobilita familotel fašiangy ferrata festival fiaker filharmonici firma fotomaratón freestyle futbal fórum galéria gazdovstvo glamping golf gurmán gurmánsky festival halloween highline179 historické vozidlá horské bicykle hotel hotel Balance ****Superior hrad hrad Forchtenstein hrozno hudba husacina husi husky iconvienna indie jablková štrúdľa jaskyňa jaskyňa Hermannshöhle jazero jazerá jazyková kaviareň jazykový kurz jazz jedlo jeseň joga kajak kam cez víkend kam n kam na lyže kam na víkend kam na výlet kam s deťmi kam ísť vo Viedni kamera v aute karavan karta katamarán kaviareň kemp klzisko kláštor knižnica kokosové pusinky kolobežky kolotoče koláč kompa koncert koncerty kone korč korčuľovanie kočiar kulinárstvo kultúra kurz kvety káva kôň kúpalisko kúpanie kúpele lacné lamy lavína les letecký simulátor letisko letné prázdniny leto lyže lyžovanie lyžovanie na ľadovci lyžovačka lyžovačka pre deti lyžovačka v Rakúsku lístky mak makak makrónky maratón marhule masher medvede megaklzisko metro mobilheim most motorka motorky muzeum mušt múzeum múzeum.Eisenstadt na lyže nafta nemecký jazyk nextbike noc múzeí novoročný koncert nákup nákupy obchod obytný automobil ocenenie ochutnávky ohne okružná cesta opatrovateľka open air opera oranžéria orchidey orol ovocný chlebík park parklet parkovanie perníky pes phm piano pivo pivovar ples plávanie podnikanie podnikanie v Rakúsku polievka porcelán potápanie požičovňa požičovňa bicyklov pre deti prehliadka preteky preukaz prihlásenie prilba práca psie záprahy psy pádlovanie púť raft recept recept na buchty región renovácia rezeň reštaurácia reštaurácia Steire rodina rybárčenie s deťmi safari salsa schlittenhund schloss schloss Cobenzl schwechat sci-fi second hand semafor silvester ski amadé skidoo skoky na lyžiach slnovrat slow food slávnosti snežnice snowboard snowboarding sochy soľná baňa sprievod sprievod čertov start-up startup stavebná pôžička stredovek surf surfovanie svište syr sánkovanie sánkovačka sánky súťaž tanec tekvica tekvice tekvicové slávnosti tenis test therme this human world tip na výle tip na výlet tipy na výlet trh trhanec trhy triatlon túry ubytovanie umenie univerzita učenie jazykov valentín valčík vanilkové rohlíčky varené víno vedci veterány veľtrh veľtrh módy vianoce vianočné trhy vinice vinotéka vlak vodopád vozíčkar vratné fľaše vstupenky vyhliadka vzdelávanie vínna cesta vínne uličky víno výhľad výlet výstava výstava orchideí wellness wolfsthal youtube yžovačka zadarmo založenie zelené oázy zima zmrzlina zoo zoolauf zábava záhrada zámok Eckartsau zámok Kornberg zážitkové záhrady zľava zľavová karta Niederösterreich zľavové karty zľavy ÖBB Ötscher Ötztal čerešne čert čokoládovňa ľadolezenie ľadovec Šnaps Španielska jazdecká škola Špeciálna májová ponuka Schloss Hofu pre seniorov Štajersko Štátna opera šišky škola šnaps špeciality štajersko štrúdľa Židovské múzeum ženský beh